Aktuality z Afriky

  • Petice zákaz dovozu trofejí do ČR

    PETICE - STOP ZABÍJENÍ ZVÍŘAT - ZÁKAZ DOVOZU TROFEJÍ DO ČR

    Máte zájem pomoct zvířatům zabíjeným kvůli zábavě a trofejím? Podepište prosím naši petici, která bude směřovat do Parlamentu ČR (následně i do evropského). Díky zvyklostem z Parlamentu se soustředíme zejména na papírovou petici, protože elektronická nemá u politiků takovou váhu. Cílem je vybrat více jak 10 000 podpisů.

  • Cecilův efekt

    Po zabití Cecila se vynořilo a prodralo na světlo několik věcí, které dříve nebyly vidět. Takže člověk, který se do hloubky o problematiku trofejního lovu nezajímal, se o tom nemohl dozvědět. Nyní, když se začalo do smradlavého klubka lovců trofejí a provozovatelů tohoto odporného hobby trošku šťourat, tak na povrch vylezlo trošku víc smradu, než bývalo obvyklé. Znáte to, když se šťourá do ho.na, tak smrdí pořád víc. Více o Cecilově zabití ve starším článku zde.

  • Nejznámejší a nejfotografovanější černohřívý lev Cecil, byl zabit zbabělými lovci trofejí

    Nejznámější a nejvíce fotografovaný lev Cecil, byl zbaběle zabit lovci trofejí v okolí národního parku Hwange v Zimbabwe. Cecil byl pro turisty velkým lákadlem, protože se pyšnil velkou a černou hřívou, která nebývá u lvů obvyklá. Tělo bylo nalezeno bez hlavy a stažené z kůže, bylo ponecháno na místě. Hlava a kůže slouží "lovcům" jako trofeje. 

  • South African Airways a Emirates Airline vyhlásily embargo na transport loveckých trofejí

    Letecká společnost South African Airways nám udělala obrovskou radost, když vyhlásila embargo na lovecké trofeje a nebudou převážet lovecké trofeje lvů, slonů, nosorožců a tygrů. Takže je vidět, že některé společnosti znovu nabývají rozum a nehodlají se podílet na vraždění vzácných zvířat pro zábavu pomatenců.

  • Cca 814 lvů ročně zabito pro zábavu lovců - 1004 nosorožců v roce 2013 zabito pytláky

    Otřesná čísla, kterým nezasvěcený člověk nevěří nebo jen kroutí hlavou nad tím, jak je možné, že se s "tím" nic nedělá. Bohužel tohle je krutá realita a nad velkými africkými zvířaty se stahují obrovská mračna. Je nutné vytvářet tlak na příslušná místa, aby v této věci začali jednat, protože se za pár let může stát to, že velká zvířata v Africe prostě nebudou.

  • Lovci trofejí probudili slona ze spánku a ihned ho zastřelili

    Ubohost lovců trofejí nezná mezí. Na tomto videu se můžete přesvědčit co pro ně znamená život zvířete, které má velmi silné sociální vazby s jinými členy ze stáda, ve kterém žije. Je jedno, jestli se jedná o samce nebo samici nebo o mládě. Každé zvíře si od narození vytváří silné sociální vazby na další členy z jeho okolí. 

  • Vláda Namibie prodala 1/3 sloních samců lovcům trofejí

    Velmi špatná zpráva přichází z Namibie. Vláda Namibie se opravdu zbláznila. Po té, co prodala 5 kriticky ohrožených nosorožců dvourohých lovcům, pokračuje ve své nepochopitelné činnosti a již vydala povolení k zabití 6 dospělých sloních samců, což je 1/3 z celkové populace.

  • 88% druhé největší sloní populace ztraceno během 40 let

    canned hunting

    Zprávy o závažném pytlačení přicházejí z mnoha zdrojů. Vláda Tanzanie se rozhodla pověřit odborníky, aby získali mezinárodně důvěryhodné odhady situace.

    Sčítání provedli Tanzania Wildlife & Research Institute (TAWIRI), Tanzania National Parks Authority (TANAPA), Frankfurt Zoological Society (FZS) s podporou od German Development Cooperation (GIZ).

  • Hanba pro WWF, IUCN a CITES, shodně podporují zabíjení kriticky ohroženého druhu - zaprodanci styďte se!

    WWF, IUCN, CITES a klub lovců trofejí (Dallas Safari Club) mají stejné cíle – zabíjení kriticky ohrožených zvířat. Komu se zdá zvláštní, že by organizace, které na veřejnosti vystupují jako ochránci zvířat podporovaly zabíjení i kriticky ohrožených druhů, tak si o těchto organizacích musí opravit mínění.

  • Sloni v Africe jsou decimováni pytláky

    slonPopulace pralesních slonů se za posledních 10 let snížila o 62%. V národním parku Zakouma bylo za posledních 10 let vyzabíjeno přes 90% slonů.

Spolupracujeme například s