Web se zaměřuje primárně na Afriku a její zvířata. Cílem webu je seznámit širokou veřejnost se skutečným stavem africké přírody. Najdete zde články a aktuality ze života zvířat, ale také třeba články o lidech, kteří zvířata ohrožují a mezi které patří zejména trofejní lovci a pytláci

V článcích se dočtete věci, které se například nikdy neobjeví v médiích, protože to pro ně není příliš vhodné a atraktivní téma. V některých článcích také uvidíte kruté fotografie. Jejich zveřejnění je však pouze jedna z možností, jak by se veřejnost měla dozvědět celou pravdu o tom, kolik v Africe zbývá zvířat a hlavně o tom, jak se k nim člověk chová. Tvor, který sám sebe tituluje jako nejinteligentnější bytost na této planetě a je přitom neskutečně hloupý, se chová mnohdy hůř, než to "nejdivočejší" zvíře, jak zase tituluje zvířata.

Některé články vyjadřují subjektivní názory na danou problematiku. Proto prosím v některých případech omluvte hrubší slova, ale zastáváme názor, že na hrubý pytel patří hrubá záplata a lidé kterých se to týká, zcela jistě nepatří do běžných měřítek, kam patří většina lidské populace.

K některým článkům byly přidány diskuze. Předem upozorňujeme, že si vyhrazujeme nezveřejnit nebo rovnou mazat příspěvky reklamní, obchodní, vulgární, urážlivé, neslušné, netýkající se tématu, atp.

Pokud s tímto neosuhlasíte, vytvořte si například svůj vlastní web, kde si takové příspěvky bez obav můžete psát od rána do večera a kde nebudete obtěžovat čtenáře našeho webu.

Poděkování za velice cenné rady patří velkému znalci africké fauny RNDr. Peteru Luptákovi ze ZOO Bojnice.

Přebírání nebo kopírování článků a jejich částí (včetně fotek, grafů, audia, videa), je bez předchozího písemného svolení autora striktně zakázáno.

Spolupracujeme například s