CO A PROČ DĚLÁME

Víte, že...

 • v Africe můžete zabíjet ohrožená zvířata, která jsou v tzv. Červené knize ohrožených druhů?
 • v Africe pro zabíjení zvířat nemusíte umět střílet a nemusíte mít lovecký lístek?
 • v Africe může zabíjet Vaše 3leté dítě?
 • zabíjení vzácných zvířat podporují někteří politici a také nejznámější "ochranářské" organizace, jako je například WWF?
 • pytláci ročně zabijí až 50 000 slonů, což je až 10% z celkové populace?
 • v Africe žije max. 20 000 lvů?
 • pytláci ročně zabijí přes 1200 nosorožců; v Africe žije cca 24 000 nosorožců?
 • lvi už nežijí v 25 afrických státech?
 • mezi roky 2007 - 2014 narostlo v Jihoafrické republice pytlačení nosorožců o 9346%

 

Základní informace:

Jedny z největších hrozeb pro zvířata dnes představuje pytlačení a lov. Jedná se o hrozbu, která může být, na rozdíl od pytlačení, takřka okamžitě zastavena. Pokud budeme chtít, můžeme to změnit. Současné způsoby zvířata nechrání. Jestli rychle nezměníme náš přístup, lvi, sloni, nosorožci,… mohou být za 10-20 let vyhubeni. Více jak 30 let se lidé intenzivně snaží chránit zvířata. Výsledek vidíte níže. Jsme jediná organizace minimálně ve střední Evropě, která se aktivně zabývá ochranou ohrožených afrických zvířat a jako jediní také skutečně něco děláme. Zvířata si sama pomoct nemohou. Rozhodli jsme se jim proto pomoct netradičně. Spojením veřejnosti, politiků a vědců do jedné skupiny, která bude mít stejný cíl - Stop zabíjení zvířat. 

V čem se lišíme od ostatních

Více jak 30 let se lidé intenzivně snaží chránit zvířata. Výsledek vidíte na grafech níž. O problematice ochrany zvířat a přírody nejen v Africe mluví spousta organizací, ale zdaleka ne všechny dělají vše, co by mohly. My tento problém nehodláme přehlížet, jako to často dělají zodpovědní úředníci či jiné ochranářské organizace. Samozřejmě si tímto spíš děláme v řadách "ochranářů" nepřátele, ale zastáváme názor, že ochrana přírody se má dělat do důsledků anebo raději vůbec. Kulky pytláků a lovců trofejí se zvířat totiž neptají a nedávají jim na výběr.

 Lev vyhubeno Slon vyhubeno Levhart vyhubeno

 nosorozci rhino stats 2014

Vize

Na celém světě existuje spousta organizací, které se snaží zvířata chránit, ale jejich snahy jsou roztříštěné, nekoordinované a tak míjí důležité cíle. Často spolu někteří ani nechtějí spolupracovat a přesto jim jde o stejnou věc. Samotný lev také slona nezabije, ale pokud se spojí celá smečka, může se jí to podařit. Tento web se stává hlasem nevinných zvířat umírajících pro pobavení tvora, který si říká člověk a myslí si o sobě, že je nejinteligentnějším tvorem na této planetě.

Nepanikař - spojme se

 

Hlavními cíli jsou

 • zákaz obchodu s částmi těl ohrožených zvířat
 • zákaz obchodu se slonovinou a nosorožčími rohy
 • zákaz dovozu trofejí do EU (rozšířený na další kontinenty)
 • boj proti organizovaným skupinám za pomoci přenosných rentgenů, na jejichž vývoji pracujeme
 • zrušení chovu a vystupování zvířat v cirkusech

Věříme, že spojením vědců z různých organizací a lidí se stejným cílem, se povede přesvědčit politiky k rychlé změně, protože jen politici mohou dnes rychle a účinně pomoct v ochraně zvířat. Zvířata nemají čas a nemohou čekat. Většina vědců nemá čas na lobbování u politiků. My to uděláme najednou a za všechny. Nebudeme nahrazovat konkrétní organizace svým jménem. Budeme pouze hlasem, který v jednom okamžiku politikům předá společná přání desítek vědců a organizací.

Proč se nedaří lovy kvůli trofejím zastavit?

Jeden z hlavním důvodů, proč se nedaří zastavit zcela nesmyslné zabíjení zvířat pro zábavu pomatenců jsou peníze. Lovecká lobby disponuje velmi vlivnými lidmi, kteří také zabíjejí zvířata pro zábavu a ovlivňuje tak rozhodování organizací, které se například veřejně tváří jako ochránci přírody. Organizace a vlivní lidé jsou propojeni jako chapadla mafie. 

WWF, CITES, IUCN a další, podporují trofejní lovy.

Ochranáři, celebrity, politici podporující zabíjení zvířat pro zábavu aneb s kým nespolupracujeme

Nespolupracujeme s schizofrenními organizacemi, politiky, vědci ani celebritami, kteří na jedné straně zvířata "chrání" a na druhé straně je sami pro zábavu kvůli trofejím zabíjejí. 

Organizace, vědci, politici a celebrity podporující zabíjení zvířat pro zábavu:

WWF, CITES, IUCN, Panthera atd. Mezi známé osobnosti, které mají krev na rukou a zabíjí po celém světě zvířata pro zábavu patří například rodina Trumpova, bývalý španělský král, bývalý americký prezident Bush, anglická Královská rodina, atd. Mezi nejodpornější patří anglická Královská rodina, která je patrně schizofrenní, protože na jedné straně jezdí zabíjet zvířata pro zábavu, ale protože je to dnes moderní, tak také vystupuje na ochranu zvířat. Těmto lidem se nedá věřit. Je to stejné, jakoby policista přes týden chytal zloděje a o víkendu by chodil vykrádat chaty.

Ekonomický přínos lovů je jen lživé a směšné tvrzení lovců

Velice zajímavá studie přichází i od samotné IUCN (nejstarší ochranářská organizace, která podporuje lovy). Jedná se o data z roku 2011, kde se můžete na vlastní oči přesvědčit, že suma peněz, kterou vyprodukuje tento vražedný průmysl je směšná. Více informací v tomto článku o trofejních lovech.

Například 26,4% území Tanzanie je věnováno loveckým organizacím. Tyto organizace se podílí na vytváření hrubého národního produktu (HDP) ubohými 0,22%. Přitom tyto skupiny Vám budou tvrdit, že se významnou měrou podílejí na ekonomické prosperitě země, ve které jim vlády umožní provozovat jejich krvavé kšefty.
Sama IUCN tak přiznává, že ekonomický přínos z vraždění zvířat v Africe je k ničemu. Tak proč ho tedy podporovat? Dokonce i zemědělství vynáší stonásobně víc na hektar, než trofejní lovy. Před zemědělstvím samozřejmě preferujeme fotosafari.

hunting stats iucn

Jak můžete pomoct?

Máte jako známého nebo kamaráda politika, případně veřejně činnou osobu, která má ráda zvířata a je ochotna pomoct? Vadí Vám zabíjení ohrožených zvířat pouze kvůli zábavě a nechcete jen sedět a nečinně čekat? Jste ochotni pro zvířata něco udělat? Pak se nám ozvěte. 

Příklady pomoci:

 • napište svým poslancům, senátorům, ministrům, úředníkům...
 • máte ve svém okolí známou celebritu, které vadí zabíjení zvířat pro zábavu? Zapojte ji
 • informujte cestovní kanceláře, aby neposílaly turisty do míst, kde jsou hlavními atrakcemi procházky se lvy, jízdy na slonech apod.
 • nejezděte na slonech
 • nenavštěvujte farmy, kde se chodí na procházky se lvy
 • nenavštěvujte farmy, kde se turisté mazlí s mláďaty
 • nedělejte dobrovolníky na farmách, kde svými penězi podporujete špinavý lovecký průmysl

Ať jste firma, organizace nebo jednotlivec a osud zvířat Vám není lhostejný, přidejte se k nám a pomozte zachránit zvířata před nesmyslným zabíjením. Hlavním cílem tohoto webu je spojit lidi z celého světa se stejným zájmem, spolu dokážeme mnohem víc, než jako jednotlivé organizace. V této chvíli je nutné spojit všechny síly, zapomenout na rozdílnosti a mít před sebou společný cíl. Pokud se všichni spojíme, můžeme zachránit poslední zbytky divokých zvířat předtím, než nás o ně lovci a pytláci stihnou připravit.

Spolupracujeme například s