sakalKaždá návštěva Afriky přináší něco nového a neobvyklého. Každý z nás je vždy rád, když uvidí nějaké vzácné okamžiky z života zvířat a jako třešnička na dortu je, pokud se nám to i povede vyfotit nebo natočit. Vyhledáváme situace, kdy se zvíře krmí, loví nebo se páří. Pro nás jsou to opravdu vzácné okamžiky, přitom pro zvířata jsou to zcela běžné věci, z kterých většinu dělají každý den. Co tím chci naznačit je to, že se vyplatí být s jedním zvířetem několik dní a nesnažit se projet co největší území a doufat, že něco zajímavé potkám. Prakticky každé zvíře totiž musí denně pít a žrát.

LevNejvětší a nejsilnější africký predátor, který už od pradávna vzbuzuje v člověku silné emoce, je nyní díky lidem v obtížné situaci a bojuje o přežití. V historii i současnosti byl lidmi jak uctívaný, tak i pronásledovaný. Pro někoho je lev kočkou k pomazlení, pro jiné nemilosrdným zabijákem a pro další je vynikajícím lovcem. Všichni tihle lidé lva z nějakých důvodů obdivují. Existuje ovšem stále větší skupina lidí, pro které je lev pouze další položkou v jejich seznamu. Je pouze cílem jejich zvrácené zábavy a terčem pro jejich moderní zbraně.

Zebra Ráj se jménem Ngorongoro aneb místo kde se zastavil čas. Na světě stále existuje místo, kde zvířata žijí tak, jako jejich divocí předkové.

slon africkýMísto: Botswana, 80 km severně od Okavanga. Počasí:konec období sucha. Hlavní aktéři: slon africký, smečka lvů, desítky supů, několik čápů marabu, hyení hlasy, šakal čabrakový, vytrvalý fotograf.

Impala Impala (Aepyceros melampus), běžná antilopa střední velikosti s nevšedními akrobatickými výkony, při kterých téměř létá vzduchem. Pro fotografa jedinečný okamžik, pro impalu zcela běžná denní činnost, při které se nijak zvlášť nenamáhá. Je k tomuto způsobu pohybu přímo zrozena.
 

slon africkýSloni patří mezi nejznámější a také nejvyhledávanější zvířata v Africe. Málokdo si ovšem dovede představit, jak vlastně sloni v Africe žijí.  V dnešním článku Vám přiblížím život slonů od narození až do hrobu. Zmíním se také o vlivu člověka na slona a jeho přirozené prostředí a uvidíte, že i když je to největší pozemský savec, tak nemá lehký život právě kvůli lidem.

Královny africké savany, žijí opravdu na vysoké noze? V africké savaně žije zvíře, které má dlouhé a štíhlé nohy jako velbloud, je několikrát vyšší než delší, jeho srdce je vzdáleno 3 metry od mozku, krk je dlouhý téměř jako půlka výšky těla a i přes tyto zvláštnosti v tělesné stavbě má žirafa nádherný a ladný pohyb, který nejlépe vynikne v africké savaně.

Spolupracujeme například s

Serengeti Nesmí Zemřít