sakalKaždá návštěva Afriky přináší něco nového a neobvyklého. Každý z nás je vždy rád, když uvidí nějaké vzácné okamžiky z života zvířat a jako třešnička na dortu je, pokud se nám to i povede vyfotit nebo natočit. Vyhledáváme situace, kdy se zvíře krmí, loví nebo se páří. Pro nás jsou to opravdu vzácné okamžiky, přitom pro zvířata jsou to zcela běžné věci, z kterých většinu dělají každý den. Co tím chci naznačit je to, že se vyplatí být s jedním zvířetem několik dní a nesnažit se projet co největší území a doufat, že něco zajímavé potkám. Prakticky každé zvíře totiž musí denně pít a žrát.

LevNejvětší a nejsilnější africký predátor, který už od pradávna vzbuzuje v člověku silné emoce, je nyní díky lidem v obtížné situaci a bojuje o přežití. V historii i současnosti byl lidmi jak uctívaný, tak i pronásledovaný. Pro někoho je lev kočkou k pomazlení, pro jiné nemilosrdným zabijákem a pro další je vynikajícím lovcem. Všichni tihle lidé lva z nějakých důvodů obdivují. Existuje ovšem stále větší skupina lidí, pro které je lev pouze další položkou v jejich seznamu. Je pouze cílem jejich zvrácené zábavy a terčem pro jejich moderní zbraně.

Zebra Ráj se jménem Ngorongoro aneb místo kde se zastavil čas. Na světě stále existuje místo, kde zvířata žijí tak, jako jejich divocí předkové.

slonMísto: Botswana, 80 km severně od Okavanga. Počasí:konec období sucha. Hlavní aktéři: slon africký, smečka lvů, desítky supů, několik čápů marabu, hyení hlasy, šakal čabrakový, vytrvalý fotograf.

Impala Impala (Aepyceros melampus), běžná antilopa střední velikosti s nevšedními akrobatickými výkony, při kterých téměř létá vzduchem. Pro fotografa jedinečný okamžik, pro impalu zcela běžná denní činnost, při které se nijak zvlášť nenamáhá. Je k tomuto způsobu pohybu přímo zrozena.
 

slon africkýSloni patří mezi nejznámější a také nejvyhledávanější zvířata v Africe. Málokdo si ovšem dovede představit, jak vlastně sloni v Africe žijí.  V dnešním článku Vám přiblížím život slonů od narození až do hrobu. Zmíním se také o vlivu člověka na slona a jeho přirozené prostředí a uvidíte, že i když je to největší pozemský savec, tak nemá lehký život právě kvůli lidem.

Královny africké savany, žijí opravdu na vysoké noze? V africké savaně žije zvíře, které má dlouhé a štíhlé nohy jako velbloud, je několikrát vyšší než delší, jeho srdce je vzdáleno 3 metry od mozku, krk je dlouhý téměř jako půlka výšky těla a i přes tyto zvláštnosti v tělesné stavbě má žirafa nádherný a ladný pohyb, který nejlépe vynikne v africké savaně.

Spolupracujeme například s