lvice botswanaVidea ze života afrických zvířat

V této části stránek se můžete podívat na to, jak africká zvířata loví, jak žijí a jak vypadá jejich každodenní život.

Lvi

V této části najdete videa lovících lvů a různé zajímavosti ze lvího života, interakci s jinými zvířecími druhy apod.

 

       

 

 

Levhart

Levharti patří mezi nejlepší lovce. Jsou silní, mrštní a obratní. Vzhledem ke své hmotnosti mají neuvěřitelnou sílu. Levhart dokáže na strom vytáhnout kořist, která váží více jak 2x tolik jako on sám.

     

 

Gepard

Gepard je nejrychlejší pozemské zvíře na světě. Je to neporazitelný sprinter, který dokáže běžet přes 110 km/h. Gepardi nemají zatažitelné drápy, nepatří mezi velké kočky, ale patří do samostatné podčeledi nazvané gepardi (Acinonychinae). Gepardi jsou sice rychlí, ale nejsou silní a nemají výdrž, proto jsou často o svůj úlovek okrádáni ostatními predátory. Dokonce je od kořisti zažene i hejno supů.

 

 

Hyeny

Hyeny jsou vynikající lovci, v některých oblastech si uloví víc jak 75% z jejich potravy. Nejsou to tedy pouze mrchožrouti, jak často slýcháváme v TV. Bohužel ale neumí dobře a rychle zabíjet, takže hyení lov pro nás může často vypadat velmi krutě, protože často požírají svoji kořist ještě za živa.

   

 

Slon africký

Sloni jsou velice inteligentní zvířata, která umí pomáhat svým kamarádům nebo mláďatům, kteří se dostanou do potíží. Na těchto videích si můžete prohlédnout zajímavosti ze sloního života, které nejsou příliš často k vidění.

       

 

Krokodýl

Krokodýli patří mezi nejsilnější africké predátory. Mají nejsilnější stisk ze všech afrických masožravců - přes 2400kg (Dr. Brady Barr). Krokodýli nilští dříve dorůstali do délky přesahující 6m. Dnes jsou tak velcí krokodýli výjimkou. 

   

 

Hadi

Krajta písmenková je nejdelší africký škrtič a dokáže zabít například gazelu. Zmije Gabunská je had s nejdelšími jedovými zuby na světě, které měří až 5,5 cm. Pohybuje se podobně jako píďalka Dalším zajímavým hadem je třeba mamba černá, která vlastně není černá. Je to nejdelší jedovatý had Afriky a je to zároveň sprinter v hadí říši. Podle některých údajů je nejrychlejším hadem na světě...

     

 

Spolupracujeme například s