Podpořte snahu známé nadace LION AID. Nadace se snaží sehnat dostatek podpisů k tomu, aby mohl být zakázán dovoz lvích trofejí do EU. Je to nutná akce, pokud nechceme, aby lvi byli velmi brzy vyhubeni, protože počet hovad v lidské kůži opravdu rychle narůstá.


Během posledních 50 let v Africe klesl stav lví populace z více jak 200 000 (některé odhady tvrdí cca 450 000) zvířat v roce 1960 na současných méně než 25 000 lvů. Je to šokující číslo. Zejména pokud vezmeme v úvahu velikost afrického kontinentu, jsou počty lvů opravdu velice nízké. Zbývající populace lvů přežívají na malém a roztříštěném území. Jsou rozptýlené a zranitelné. Tempo jakým lvi mizí, se zrychluje. Ghana, Pobřeží slonoviny a Kongo jsou nejnovější africké země, které byly přidány do dlouhého seznamu zemí, které ztratily všechny své lvy. Nigérii, Keňu a Ugandu čeká stejné vymírání v příštích deseti letech.

Zatímco řada faktorů, které přispívají k celkovému poklesu lví populace (ztráta přirozeného prostředí, konflikt s rostoucími populacemi lidí a dobytka, snížení počtu funkčních chráněných území apod.), je trofejní lov velmi významným zdrojem dodatečné úmrtnosti.

Databáze CITES obsahuje celkem 6652 lvích trofejí vyvezených mezi roky 2000-2009 (téměř všechno samci). Toto číslo velmi pravděpodobně překročilo počty lvů, kteří byli zabiti jako „problémová“ zvířata, kvůli útokům na dobytek nebo lidi. Jeden příklad: V období 1992 - 1998, bylo v severní Botswaně údajně zabito 135 lvů jako problémová zvířata. Ve stejné době, bylo vyvezeno 198 trofejí ze stejné oblasti. Trofejní lov lvů není již v praxi obhajitelný, není v souladu s předpisy CITES a předpisy ES WTR, které říkají, že obchod nemá mít negativní vliv na zachování druhu stav, a měl by být zrušen.

Kdo máte rádi lvy a záleží Vám na jejich budoucnosti, prosím podepište petici kliknutím na text SIGN PETITION na obrázku níž a řekněte o ní vašim známým a kamarádům. Petice je v AJ, ale její vyplnění je jednoduché. Zakladatel petice je organizace LION AID.

Pokud Vám petice nejde správně vyplnit nebo ji chcete podepsat přes FACEBOOK, klikněte sem.

Trofejní lov je nejenom barbarský, ale je také naprosto zbytečný. Vymlouvání se na ochranu zvířat je naprostá lež. Jen malé procento z utracených peněz jde na ochranu zvířat. Zbytek jde do kapes firem, co tohle vraždění zprostředkovávají, ať už to jsou majitelé pozemků nebo lovecké společnosti, mezinárodní agenti nebo preparátoři. Za peníze z tohohle vraždění nakupují další pozemky pro lov a propagaci trofejního lovu nevinných zvířat. Tento tzv. "sport" zvyšuje koncentraci bohatství v rukou pár jedinců.

Vezměme si jeden příklad.

21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzánii cca  $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Petici můžete podepsat  kliknutím na obrázek.

petice 

Jestli máte rádi slony, podpořte podpisem petice konec mezinárodního obchodu se slonovinou, který se některé země snaží znovu obnovit. Jde zejména o Tanzanii, která si už tak sama ničí národní park Serengeti, ale také třeba o Zimbabwe. Petici můžete podepsat zde.

Národní park Serengeti je v ohrožení. Člověk se rozhodl zničit jedno z nejkrásnějších míst na zemi stavbou dálnice. Přidejte se k tisícům lidí, jimž není osud togoto parku lhostejný. Podepsat petici můžete zde.

Jestli máte rádi tohle nádherné zvíře. Podepište petici a řekněte o ní vašim známým a kamarádům.  V Africe zbývá podle posledních odhadů už pouze něco kolem 20 tisíc lvů Petici můžete podepsat zde.

Spolupracujeme například s

Serengeti Nesmí Zemřít

Kanál novinek nebyl nalezen