Přednášky, promítání a besedy o Africe

pro veřejnost, jsou jednou z možností, jak dosáhnout toho, že se lidé dozví nové a důležité informace o africké přírodě a také o tom, jakým hrozbám dnes Afrika čelí.

Pořádáme přednášky pro školy, ale také pro firmy. Téma je individuální a závisí na vzájemné dohodě, ale vždy se týká afrických zvířat. Jsme vybaveni vlastní technikou. Vše potřebné vozíme s sebou.

Informace pro školy

Nabízíme přednášky a výukové programy pro školy po celé ČR a to zejména pro základní a střední školy, kde přednáška oživí hodiny biologie. Naše programy jsou vhodné k doplnění výuky a v dětech pomáhají budovat vztah k přírodě.

V poslední době se vyrojily spousty přednášek nejen o Africe a jejích zvířatech. Bohužel jejich úroveň je často nízká. Posluchači tak dostávají nepravdivé nebo neúplné informace. Informací nejen o zvířatech se dnes dá najít mnoho, ale k jejich skutečnému pochopení je nutná spousta dalších znalostí a nestačí si jen tak přečíst několik článků. Na našich přednáškách jsou prezentovány co možná nejaktuálnější informace ze života afrických zvířat a tím se zřetelně odlišují. Naše přednášky jsou ojedinělé zejména tím, že používáme vlastní fotografie. Program je doprovázen odborným výkladem, ve kterém posluchači uslyší aktuální poznatky z etologie.

Co na našich přednáškách neuslyšíte a čím se odlišují od ostatních:

  • - informace které podáváme, jsou pravdivé
  • - používáme vlastní fotografie
  • - žádné povídání o etnice, lidech a například o fetujících dětech
  • - prezentované znalosti ze života zvířat jsou osobní, nic zkopírovaného z internetu a navíc špatně naučeného, jak je časté na jiných přednáškách 

 

Délka přednášky je cca 60 minut. Individuálně je možné dohodnout jinou délku programu. Téma je pouze Afrika, její jednotlivé země, parky a hlavně zvířata. Okruh podtémat je poměrně široký od ochrany zvířat, přes jejich „sportovní lov“ až po jejich etologii. Přednášky jsou vhodné jako doplněk k přírodopisu a částečně i zeměpisu. Naší snahou je probudit v dětech vztah ke zvířatům, který se v dnešním, přetechnizovaném světě ztrácí.

Ceny jsou smluvní a jsou závislé na počtu posluchačů. Pro více informací nás můžete kontaktovat.

Informace pro firmy a organizace

Ceny jsou smluvní a jsou závislé na počtu posluchačů. Za určitých podmínek účtujeme dopravné 5,- Kč/km

Pro více informací nás můžete kontaktovat.

Seznámíme Vás s nádhernou africkou přírodou, která bohužel mizí doslova před očima a podělíme se o znalosti z ochrany a života afrických zvířat.

Spolupracujeme například s