21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

Ubohost lovců trofejí nezná mezí. Na tomto videu se můžete přesvědčit co pro ně znamená život zvířete, které má velmi silné sociální vazby s jinými členy ze stáda, ve kterém žije. Je jedno, jestli se jedná o samce nebo samici nebo o mládě. Každé zvíře si od narození vytváří silné sociální vazby na další členy z jeho okolí. 

Etika těmto zabijákům nic neříká. Nedělá jim problém zabít zvíře, které ještě před pár sekundami spalo. Tohoto slona probudili pískáním a ihned po té, ho odstřelili jako prašivé zvíře. Slon se ani nestihl postavit na všechny 4 nohy...

Nezbývá než lovcům trofejí poděkovat i za takováto videa, protože pomáhají budovat odpor k jejich zálibě, kdy jsou zvířata zabíjena pouze pro jejich potěšení, zábavu a ukojování vlastního, často psychopatického ega. 

Tohle video bylo ze spousty serverů již staženo a doufáme, že teď vydrží o něco déle. Tento slon byl zabit pouze proto, protože v jedné TV měla být TV SHOW o lovech a o zabíjení zvířat. V okamžiku, kdy vyšlo najevo, že při natáčení a zabíjení slona se "lovci" smáli a že zabili zvíře ihned po probuzení, bylo natáčení TV Show zrušeno.

Spolupracujeme například s