Aktuality z Afriky

 • Videa afrických zvířat

  lvice botswanaVidea ze života afrických zvířat

  V této části stránek se můžete podívat na to, jak africká zvířata loví, jak žijí a jak vypadá jejich každodenní život.

 • Botswana od roku 2014 zakáže lovy zvířat

  stop trophy huntingBotswanský prezident Seretse Khama Ian Khama oznámil, že od roku 2014 budou zakázány lovy v Botswaně. Řekl, že počty divoce žijících zvířat klesají alarmujícím tempem. "Příští rok bude v Botswaně naposledy povoleno lovit. Uvědomili jsme si, že pokud se nebudeme starat o naše zvířata, budeme mít obrovský problém v oblasti cestovního ruchu", řekl dále prezident.

 • Gepard v ohrožení

  GepardGepard je nejrychlejší zvíře pohybující se po zemi. Každý do viděl jeho úchvatný sprint na afrických pláních, patří mezi hrstku šťastlivců, kteří měli to štěstí a byli svědky jeho obrovského zrychlení, kde zrychluje z 0 na 100 km/h do 3 sekund.

 • Ceny lovů a trofejí v Africe

  Zajímá Vás kolik jsou schopni lidé zaplatit za zvrácenou zábavu, kdy zabíjí mnohdy kriticky ohrožená zvířata pouze proto, aby se doma mohli pochlubit mezi kamarády nebo aby uspokojili svoje chutě po zabíjení?

 • WILDAFRICA Save African Animals

  Wildafrica Save African Animals

  Právě jste vstoupili na webové stránky spolku WILDAFRICA - Save African Animals, který byl založen na ochranu zvířat. Specializujeme se na Afriku a africká zvířata. 

  Na celém světě existuje spousta organizací, které se snaží zvířata chránit, ale jejich snahy jsou roztříštěné, nekoordinované a tak míjí důležité cíle. Často spolu někteří ani nechtějí spolupracovat a přesto jim jde o stejnou věc. Samotný lev také slona nezabije, ale pokud se spojí celá smečka, může se jí to podařit.
  Tento web se stává hlasem nevinných zvířat umírajících pro pobavení tvora, který si říká člověk a myslí si o sobě, že je nejinteligentnějším tvorem na této planetě. Ať jste firma, organizace nebo jednotlivec a osud zvířat Vám není lhostejný, přidejte se k nám a pomozte zachránit zvířata před nesmyslným zabíjením. Hlavním cílem tohoto webu je spojit lidi z celého světa se stejným zájmem, spolu dokážeme mnohem víc, než jako jednotlivé organizace.
  V této chvíli je nutné spojit všechny síly, zapomenout na rozdílnosti a mít před sebou společný cíl. Pokud se všichni spojíme, můžeme zachránit poslední zbytky divokých zvířat předtím, než nás o ně lovci a pytláci stihnou připravit.

  Objevujte a poznávejte spolu s námi úžasný svět v africké divočině, který bohužel mizí doslova před očima. Naším cílem je zachránit zbytky divoké Afriky včetně jejich zvířecích obyvatel před námi samotnými. Díky našemu lidskému vlivu hrozí stále více zvířecím druhům naprosté vyhubení. Jestli Vám není lhostejná Vaše budoucnost a budoucnost Vašich dětí, tak právě teď máte jednu z posledních šancí něco změnit. Není na co čekat, je čas změnit naše myšlení právě teď. Každým dnem na planetě Zemi nenávratně zmizí v průměru 130 druhů zvířat a rostlin, cca 50 000 ha tropických lesů a 20 000 ha zemědělské půdy. Každý den divoká zvířata bojují o svůj život a každý den spousty z nich umírají lidskou rukou. Každý den zmenšujeme jejich životní prostor. V průběhu jednoho století jsme zničili téměř vše, co bylo vytvářeno evolucí několik milionů let.

  V kontrastu k tomu se každý den cpeme všemožnými cukry, tuky a bílkovinami do takové míry, že většina z nás je obézních. Překrásnou přírodu napřed zvířatům sebereme, pak ji přestavíme na betonová města a v nich se pak usilovně snažíme znovu mít co nejvíc zeleně i kousky přírody, které jsme předtím ovšem nenávratně zničili. Myslíme si, že jsme nejchytřejší bytosti na této planetě a přitom děláme věci, nad kterými zůstává rozum stát a které by neudělal ani nejhloupější domorodec. Každý den se divíme, jak je možné, že ubývá zvířat a přitom všem pořád jen stavíme, bouráme, jíme a zabíjíme. Nejen sebe, ale i zvířata.

  "Za padesát let se již nikdo nebude zajímat o výsledek konference, které dnes zaplňují titulky novin. Ale vyjde-li v červenavém úsvitu z houštiny lev a dunivě zařve, i za padesát let se lidem sevře srdce. Bez ohledu na to, zda budou mluvit anglicky, svahilsky nebo německy. Budou stát oněmělí a hledat ruku souseda, spatří-li poprvé v životě, jak dvacet tisíc zeber táhne nekonečnou stepí...",Bernhard Grzimek

  Bohužel ani Bernhard Grzimek nemohl tušit, že za těch 50 let, o kterých mluvil, budou lvi v Africe čelit vyhubení a že svůj silný hlas nebudou používat k oznamování vlastnictví teritoria, ale že s ním budou volat o pomoc.

  Ohrožená africká zvířata volají o pomoc

  Afrika je magický kontinent plný tajů a kouzel, ale zdá se, jakoby hlavní kouzelník někde zapomněl svoji kouzelnou hůlku, která udržovala rovnováhu mezi světem lidí a zvířat.
  Afrika je kontinent, který je námi doslova požírán zaživa takovou rychlostí, že než stihneme poznat to nové a krásné, co jsme právě objevili, je vše v krátké době nezadržitelně zničeno velmi rychle postupující civilizaci a zejména zvířecí svět se stává Noemovou archou, ve které zvířata čekají již jen na odražení od břehů. Přežívající zbytky divokých zvířat jsou zcela závislé na tom, jak budou vypadat další plány a chování člověka, největšího zabijáka všech dob, který se kdy na této planetě objevil.
  Záleží jen na nás, která zvířata necháme nastoupit a která zanecháme vlastnímu osudu. Otázkou zůstává, jestli není pro některá zvířata lepší tuhle plavbu vůbec nepodstoupit. Činnost člověka v mnohém připomíná neléčitelný vir, který se také často nezadržitelně šíří všemi směry a zanechává za sebou nekončící spoušť.
  Afrika je unikátní nejen velkými počty zvířat, ale značný počet druhů se nikde jinde na světě nevyskytuje. Patří mezi ně například hroch, žirafa, zebra, okapi, spousta druhů antilop atd.

  Afrika je jediný kontinent, na kterém žijí poslední zbytky divokých zvířat ve velkých počtech. Jejich stavy se ovšem snižují obrovskou rychlostí. Ničení Afriky pokračuje mílovými kroky a jsme pravděpodobně jedna z posledních generací, která má možnost vidět velká stáda zvířat v divočině. Tyto stránky ukazují lidem, kteří se do Afriky nedostanou její sílu a kouzlo, protože pokud se do Afriky podíváte, tak se Vám bude chtít stále vracet zpět. Všichni máme společné kořeny v Africe. Afrika nám všem dala život a my jí vracíme smrt. Nastal čas, kdy je nutné Africe splácet dluh. Je ovšem důležité vracet jí život a nepřinášet smrt, jak se stále častěji děje. Jen tak se totiž budou moct naše děti těšit z ohromné rozmanitosti fauny a flóry, kterou Afrika zatím oplývá. Je to jediná šance jak zajistit, aby děti neznaly zvířata pouze ze starých dokumentů v TV nebo ze ZOO.

  Lví řev se nese africkou savanou na obrovské vzdálenosti už po staletí a je jen na nás, jestli nás při cestách po Africe bude budit mohutný lví hlas nebo zvuky strojů, lidí a dobytka. Lva označujeme jako krále zvířat, berme ho tedy jako vyslance zvířecí říše. Nyní, kdy je i sám král zvířat v ohrožení, propůjčil svůj hlas k volání o pomoc za sebe i svoje poddané. Vyslyšíme jeho volání?  Pojďme společně naslouchat jeho řevu a zkusme mu porozumět.  Co všechno v sobě jeho hlas skrývá? Proč musí lev tak řvát abychom ho vnímali? Je vůbec možné, že i přes ohromující řev neslyšíme jeho zoufalý tón? Musíme opravdu všechno zničit, abychom si uvědomili, že bez toho nemůžeme žít? Každý z nás může africkým zvířatům pomoct. Ano, jsou to spousty otázek, ale pokud Vás alespoň jedna z nich přinutila k zamyšlení, tento web splnil svůj účel. Jeden člověk který něco dělá, je pro svět prospěšnější, než 1000 lidí, kteří si o tom jen čtou.p>

  Nadešel čas, kdy je nutné se nad naším chováním na naší planetě nejenom zamyslet, ale i začít něco dělat. Každý z nás může již dnes.

  Organizace byla založena Radkem Klimešem

  Proč chránit zvířata

  Už jste si někdy položili otázku proč vůbec zvířata chránit a proč někteří lidé věnují této problematice svoje úsilí a třeba i životy ať, už jako profesionálové anebo jako dobrovolníci? Tito lidé mají zvířata a přírodu rádi, stejně jako mnoho ostatních lidí, stejně třeba jako i Vy, ale oni na rozdíl od ostatních s tím něco i dělají. Nestačí jim jenom se dívat, jak mizí každý den 100-150 živočišných nebo rostlinných druhů, jak se denně vykácí a vypálí přes 50 000 ha  tropického lesa. Jen pro zajímavost 50 000 ha se rovná 500 km² a to je zhruba rozloha Prahy. Než jste dočetli sem, tak opět nenávratně vyhynul minimálně jeden druh z naší planety Země, kterou nazýváme planetou Života. Myslíte si, že takhle by měla vypadat planeta Života? Zcela určitě neměla. Ta naše tak vypadá a to je zde popsán jen zlomek naší denní aktivity.

  Celý článek...

  Proč chránit zvířata? Čísla hovoří jasně. Například počet slonů v Africe byl v první polovině minulého století odhadován na 10 milionů kusů a dnes jich podle některých vědců přežívá přes 400 000 tisíc. Stavy nosorožců byly odhadovány až na 1 milion jedinců, dnes jich zbývá několik tisíc a tak bychom mohli pokračovat i s jinými druhy zvířat.

  Upozornění: Web obsahuje fotografie a videa, která nejsou vhodná pro citlivější povahy. Je to ale jediný způsob, jak veřejnosti ukázat skutečný stav chování člověka ke zvířatům v Africe.

Spolupracujeme například s