Aktuality z Afriky

 • Videa afrických zvířat

  lvice botswanaVidea ze života afrických zvířat

  V této části stránek se můžete podívat na to, jak africká zvířata loví, jak žijí a jak vypadá jejich každodenní život.

 • Konec lvů v západní Africe je už blízko

  lvice botswanaKeď som sa ešte za tmy, nad ránom, prebudil v našom stane na leví, dôverne známy rev, srdce mi poskočilo radosťou. Boli sme uprostred národného parku Niokolo Koba v Senegale v kempe strážcov na poste Lingue Kountou. Leví samec sa ozval celkovo päťkrát. Najprv to boli silné a pravdepodobne dosť blízke zemité revy s typickým zasekávaným kašlaním. Postupne hlasy slabli a posledné ozvy sa mi zdali už hodne vzdialené.

 • Slon africký

  slon1Slon africký je v současné době jedním z nejvíce ohrožených afrických zvířat. Sloní stáda i jednotlivci jsou vybíjeni pytláckými gangy, které se zaměřují na slonovinu. Před 100 lety žilo v Africe podle různých odhadů až 10 milionů slonů. Za posledních 100 let, jsme jejich stavy zlikvidovali o více jak 90% na současných 400 000 až 600 000 tisíc. V současné době je nutné přijmout urychleně opatření, která tomuto vraždění zabrání.

 • Šakal - mazaný oportunista

  sakalKaždá návštěva Afriky přináší něco nového a neobvyklého. Každý z nás je vždy rád, když uvidí nějaké vzácné okamžiky z života zvířat a jako třešnička na dortu je, pokud se nám to i povede vyfotit nebo natočit. Vyhledáváme situace, kdy se zvíře krmí, loví nebo se páří. Pro nás jsou to opravdu vzácné okamžiky, přitom pro zvířata jsou to zcela běžné věci, z kterých většinu dělají každý den. Co tím chci naznačit je to, že se vyplatí být s jedním zvířetem několik dní a nesnažit se projet co největší území a doufat, že něco zajímavé potkám. Prakticky každé zvíře totiž musí denně pít a žrát.

 • Africký vládce bojuje o přežití

  LevNejvětší a nejsilnější africký predátor, který už od pradávna vzbuzuje v člověku silné emoce, je nyní díky lidem v obtížné situaci a bojuje o přežití. V historii i současnosti byl lidmi jak uctívaný, tak i pronásledovaný. Pro někoho je lev kočkou k pomazlení, pro jiné nemilosrdným zabijákem a pro další je vynikajícím lovcem. Všichni tihle lidé lva z nějakých důvodů obdivují. Existuje ovšem stále větší skupina lidí, pro které je lev pouze další položkou v jejich seznamu. Je pouze cílem jejich zvrácené zábavy a terčem pro jejich moderní zbraně.

 • Okapi

  Epulu Okapi Reserve

  okapi mg 1103

 • V kruzich života a smrti II - Střídání stráží

  slonMísto: Botswana, 80 km severně od Okavanga. Počasí:konec období sucha. Hlavní aktéři: slon africký, smečka lvů, desítky supů, několik čápů marabu, hyení hlasy, šakal čabrakový, vytrvalý fotograf.

 • V kruzich života a smrti - od prvních krůčků ke hrobu

  slon africkýSloni patří mezi nejznámější a také nejvyhledávanější zvířata v Africe. Málokdo si ovšem dovede představit, jak vlastně sloni v Africe žijí.  V dnešním článku Vám přiblížím život slonů od narození až do hrobu. Zmíním se také o vlivu člověka na slona a jeho přirozené prostředí a uvidíte, že i když je to největší pozemský savec, tak nemá lehký život právě kvůli lidem.

 • Splňte si svůj sen na safari v Africe

  levJestli patří Afrika mezi Vaše oblíbené světadíly a vždycky se zaujetím sledujte dokumentární filmy o životě afrických zvířat, měli byste popřemýšlet o cestě do Afriky, dokud se máme na co dívat.

 • Fotografování na safari v Africe

  Lion cubFotografování láká stále víc lidí a velké procento z nich se zajímá i o fotografování zvířat a přírody. V tomto článku si můžete přečíst jaké vlastně ve skutečnosti je fotografování na safari v Africe a dozvíte se zcela odlišný názor na toto téma.

Spolupracujeme například s