21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

Nejznámější a nejvíce fotografovaný lev Cecil, byl zbaběle zabit lovci trofejí v okolí národního parku Hwange v Zimbabwe. Cecil byl pro turisty velkým lákadlem, protože se pyšnil velkou a černou hřívou, která nebývá u lvů obvyklá. Tělo bylo nalezeno bez hlavy a stažené z kůže, bylo ponecháno na místě. Hlava a kůže slouží "lovcům" jako trofeje. 

*** Aktualizace ***

29.7. 2015

Profesionální lovec Theo Bronkhorst a majitel koncese Honest Ndlovu u soudu v Zimbabwe. Bronkhorst je ten, kdo doprovázel zubaře Palmera při zabíjení lva Cecila. Všimněte si, jaké mrtvolné oči má běloch Bronkhorst a pak se podívejte na fotku zubaře a popřemýšlejte o výrazu těchto individuí - oba jsou to milí pánové. Bronkhorst byl na kauci 1000 usd propuštěn. Musí se 3x týdně hlásit na policii až do soudu, který má být 5. srpna. Jeho profesionální licence byla zastavena.

Zubař Palmer, vrah lva Cecila byl již v minulosti v USA odsouzen za nelegální zabití medvěda a také za sexuální obtěžování. Jak krásně nám jeho profil zapadá do obecného profilu lovců trofejí...

Theo Bronkhorst Walter Palmer

28.7. 2015

Informace o zabijácích vzácného lva se stále mění a upřesňují. Zabiják podle posledních informací nebyl Španěl, ale Američan. Jeho jméno je zde:

WALTER JAMES PALMER
Passport no: 445469954
Address: 11413 Larding Road,
Eden Prairie
MN 55347

Tento zubař, který zbaběle zabil lva má velmi zajímavý koníček. Mezitím již vyšlo najevo, že zabil minimálně 43 zvířat kvůli trofejím - tím dokazuje, že teorie o tom, že lovci trofejí jsou psychopaté a sérioví vrazi bude pravdivá. Na jeho webu můžete najít informace, že pokud ho nenajdete v kanceláři, najdete ho v přírodě, jak pozoruje a fotografuje zvířata. www.riverbluffdental.com/meet-dr-palmer
Tento zubař si pravděpodobně plete dalekohled nebo fotoaparát s lukem a šípy. Možná by stálo za to popřemýšlet o návštěvě kolegy psychiatra...

{gallery}images/stories/cecil{/gallery}

Profesionální lovec Theo Bronkhorst převezl 6. července 2015 lovce jménem Walter James Palmer do národního parku Hwange. Na lov šli v noci s bodovým světlem a spatřili lva Cecila. Přivázali kus slona za auto aby vylákali Cecila mimo území parku. Palmer lovil lukem a šípy, ale vystřelené šípy lva nezabily. Sledovali lva a našli ho za 40 hodin od prvního výstřelu. Zabili ho puškou. Našli GPS obojek a snažili se ho zničit, což se jim z nějakého důvodu nepodařilo, protože obojek byl nalezen. Lev byl účastníkem výzkumu Oxford University.

Cecil byl nalezen bez hlavy a bez kůže, které byly odejmuty z jeho těla jako trofeje. Tělo zůstalo pohozeno na savaně. Zatím se neví, kde je jeho hlava (trofej). Walter Palmer zřejmě zaplatil 50 000 usd za zabití Cecila (sumy se různě liší) a předpokládá se, že Theo Bronkhorst tyto peníze obdržel.

Cecil, který byl slavný po celém světě, by vydělal miliony dolarů pouze tím, že by ho turisté jezdili dál pozorovat. Zatím se předpokládá, že pro tuto oblast nebyla vydána licence k zabití lva, ale i kdyby byla, nic to nemění na hrůznosti tohoto činu. Nyní se v Cecilově smečce očekává, že druhý samec Jericho bude muset čelit atakům od lvích samců, kteří budou chtít převzít smečku a při jejím převzetí, pozabíjí všechna Cecilova mláďata.

27.7. 2015

Jak byl Cecil zabit

Dle posledních informací byl Cecil vylákán z národního parku Hwange na návnadu z mrtvého slona, která byla přetažena přes hranice parku na soukromý pozemek, aby mohli Cecila zabít. K návnadě jako první přišel v cca 21h místního času Jericho, který má světlou hřívu. Zabijáci ovšem chtěli černohřívého lva a proto Palmer od Bronkhorsta věděl, že přijde Cecil, který byl střelen šípem v cca 22h místního času - tedy ve tmě. Dle informací byl oslepen reflektory, po té na něj "hrdinný lovec" vystřelil šíp. Lev byl zasažen a utekl. Místo toho, aby lva sledovali, tak ukončili lov. Dle posledních informací lev trpěl s šípy v těle po cca 40 hodin. Tohle všechno svědčí o etice lovců trofejí a o majitelích koncesí. O pohybu lvů se vědělo z GPS údajů z obojku.

Majitel koncese zatčen a naše tvrzení lovec trofejí = pytlák, se opět potvrzuje... Zákeřnost a zbabělost, jsou hlavními rysy lovců trofejí

Theo Bronkhorst (majitel lovecké koncese je Honest Ndlovu) byl zatčen a obviněn z nelegálního zabití lva a byl vzat do vazby. Doufejme, že korupce ho nedostane na svobodu. Dle různých zdrojů nebylo v této v této oblasti vydáno povolení k zabití lva a koncesní oblast Antionette nemá žádné kvóty na lvy. Lev měl GPS obojek, který se Bronkhorst snažil zničit. Po zabití měli zřejmě v úmyslu lva "přemístit". Papírově by vykázali, že byl zabit v jiné koncesi. Již vícekrát jsme informovali o tom, že lovci zabíjí jinde a zabitá zvířata "přemístí", sklidili jsme za to posměch od hlupáků z loveckých fór. Zdá se, že zde byla použita stejná "lovecká" taktika. 

Všichni 3, tedy profesionální lovec Bronkhorst, majitel pozemku a zabiják Palmer řekli, že vůbec netušili, že zabili tak mimořádného lva... té lži snad věří jen oni a Fialová.


Král je mrtev...

Lev Cecil strávil minimálně polovinu svého života, jako neohrožený vládce svého teritoria. Za svůj život zvítězil v mnoha bitvách se svými soupeři a odcházel vždy jako vítěz. Kvůli jeho mimořádné velikosti a obrovské, černé hřívě, si ho za terč vybral zbabělý jedinec lidského druhu a Cecilovi tak nebylo umožněno, aby zemřel jako pravý lev.

Nepoložil svůj život za svoji smečku v boji s jiným samcem, ale byl zbaběle a zákeřně zabit lidským odpadem, lačnícím po trofejích a zábavě, který ho nechal umírat 40 hodin s šípy v těle. Stejným odpadem, jako je českými médii velebená osoba s psychopatickými sklony - Fialová.

Doufejme proto, že Cecil nezemřel marně a že tento příklad konečně otevře oči i politikům a úředníkům, kteří je mají zaslepené. My se postaráme o to, že se o tom rozhodně dozví. Rozhodli jsme se také, že budeme zveřejňovat jména českých politiků a organizací, které nechtějí spolupracovat, aby lidé věděli, kdo na čí straně skutečně stojí. Budete se divit, kolik lidí například z českých ZOO odmítá spolupracovat a dokonce tuhle zrůdnou zábavu podporují.

Lov není ochrana

Lev byl zabit i přesto, že měl na krku GPS obojek a byl účastníkem vědeckého programu. To vše lovci trofejí věděli. Vědecký výzkum (Oxford University) dále potvrdil, že lovci trofejí zabili 72% označených lvů v safari oblastech kolem parku.

Lov je méně ziskový, než fotosafari

Bryan Orford, profesionální průvodce, který pracoval v Hwange a natáčel lva Cecila mnohokrát říká, že lev byl pro park největší turistickou atrakcí. Jeho zabití není jen přírodní ztráta, ale je to také finanční ztráta. Orford počítá, že turisté z jediné blízké lodge společně utratí 9000 usd za den. Takže fotografování Cecila by za pouhých 5 dnů pro Zimbabwe přineslo víc peněz, než jeho zabití, za které někdo zaplatil 45 000 usd (jiné zprávy hovoří o zaplacené částce 50 000 EUR) bez naděje na budoucí příjmy. Pokud by Cecil žil, bylo by navíc možné ho fotit po zbytek jeho života.

Lví samec Cecil na videu.

Infanticida, aneb jak 1 šíp zabijí minimálně 13 zvířat 

Podle mnohých byl Cecil největším lvem v Zimbabwe. Ochránci přírody jsou znepokojeni tím, že zabití tohoto 13 let starého lva ohrozí asi 12 mláďat, která po něm zůstala ve smečce. Podle ZCTF měl Cecil letos asi 24 mláďat, z nichž se 6 narodilo nedávno.

Je vysoce pravděpodobné, že smečku nyní převezmou noví samci, kteří pozabíjí všechna mláďata ve smečce, aby se mohli dřív spářit se samicemi. Infanticida, jak se tohle chování nazývá, je u lvů i jiných savců takřka 100% realitou a nevyhne se jí asi ani tahle smečka. Můžeme jen doufat, že noví samci nezabijí při přebírání smečky i některé lvice.

Cecil vedl smečku s jeho bratrem - parťákem, který ale velmi pravděpodobně nebude schopen sám čelit tlaku nových samců, kteří se pohybují v okolí.

Dvoudenní týrání lva od výstřelu ke smrti

Dle Jonnyho Rodriguese z organizace Zimbabwe Conservation Task Force (ZCTF), byl Cecil střelen šípem španělským "lovcem". Zvíře ale okamžitě nezemřelo. Bylo pouze postřeleno. Smradlaví bastardi, nazývající se lovci, ho dva dny stopovali, než se jim ho povedlo zastřelit puškou. (Pro hloupé návštěvníky z loveckých fór, kterých máme na tomto webu dostatek - přesně tohle, je jeden z důvodů, proč nesouhlasíme s lovem lukem a dalšími zbraněmi - a opravdu nám přestaňte psát o tom, jaký je to zážitek, zabít zvíře lukem a jak se při tom přibližujete přírodě).

 

Lovci trofejí se chovají jako prasata a média v ČR oslavují psychopatku M. Fialovou

Zbabělí lovci trofejí lva podle všeho vylákali za hranice národního parku a tam ho popravili. Lev byl zabit asi kilometr za hranicemi parku Hwange v lovecké oblasti Gwaai.

I kdyby lva ale nevylákali úmyslně, tak na 100% vyčkávali až lev opustí hranice parku a zabili ho po tom, co je Cecil opustil. Tohle odporné chování jednoznačně dokazuje, že lovcům trofejí a firmám, se kterými spolupracují, nejde o ochranu přírody, jak sami tvrdí, ale je to jasný důkaz, že jim jde pouze o velikost trofeje a o vzácnost zvířete, které se chystají popravit.

Lákání velkých koček pomocí návnad z chráněných oblastí do loveckých koncesí, je v Africe běžnou praktikou a je to další ze špinavých praktik lovců trofejí.

Lovci - nestalo se nic nezákonného

Lovci o tomto problému samozřejmě diskutují na jejich fórech a dle nich, se nestalo nic ilegálního. Alespoň je vidět, jaká je etika těchto psychopatů, kdy je pro ně přednější mít to nejvzácnější zvíře z určité oblasti doma, přibité na zdi.

Zdroj v AJ zde.

Spolupracujeme například s