21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

stop trophy_huntingTrofejní lovy jsou odpornou lidskou zábavou, při které jsou zabíjena zvířata pouze pro pobavení a zábavu "lovců". Lov lukem nebo kuší navíc zvířatům způsobuje cca 50% nesmrtelných zranění. Zvířata pak často trpí velkými bolestmi.

Lov tzv. "tichými" zbraněmi je nejkrutějším způsobem lovu, pokud pomineme lov palnou zbraní, kdy "lovec" nemusí mít a nemá lovecký lístek, a zaplatil si zastřelení jakéhokoli zvířete. Při těchto lovech zvířata také trpí a není výjimkou, že zvíře je zabito například na 7. výstřel. Vraťmě se ale k lovu, který se stále více rozmáhá. K lovu, při kterém se používají jako smrtící objekt šípy.

Pro všechny zabedněné tupouny a hlupáky zejména z loveckých fór, kteří nejsou schopni rozlišit realitu od nesmyslů, je zde pár slov. Nám z principu vadí jakékoli zabíjení zvířat kvůli zábavě, trofejím apod. To znamená, že i kdybyste stříleli jako Vilém Tell, tak pro nás budete ubohými zabijáky. Navíc v Africe může střílet a zabíjet kdokoli, kdo si předtím ani jednou nevystřelil z luku nebo pušky. Tak už to jednou pochopte a přestaňte nám psát naprosto zbytečné komentáře, výhružky a zprávy. Díky za pochopení. Pokud Vám to ani teď není jasné, tak je to pro Vás zde polopatě: "Běžte se bavit se sobě rovnými ubožáky, co zabíjí zvířata pro zábavu." Je brovský rozdíl, když se zvíře zabije kvůli nedostatku potravy a když je zabije psychopat, kvůli trofeji nebo kvůli tomu, aby si vyzkoušel, jak mu střílí luk. Děkujeme za pochopení.

Na několika případech si ukážeme, proč je tento způsob lovu pro zvířata tak nebezpečný a krutý.

Na prvním z nich uvidíte profesionální sportovce, kteří celý svůj život věnovali lučištnickému sportu. Na tomto videu vidíte 2 lučištnice na Mistrovství světa při boji o bronz. Přesto i takto trénovaní sportovci, kteří mimo jiné navíc střílí za ideálních podmínek (stojí v klidu a míří na nepohybující se cíle, které jim nemohou ublížit, ve výhledu jim nepřekáží větve, křoví, ...), mají pouze cca 50% úspěšnost při zásahu na nejžádanější oblast.

 

 

To znamená, že pouze přibližně v 50% případů trefí na terči 10 (srdce, plíce), která se u živého zvířete rovná smrtelnému zranění. Je jasné, že minimálně 99% "lovců", kteří loví se šípy, nikdy nebude mít takovou mušku jako tito profesionálové. Z toho jednoduše vyplývá, že lovci budou mít více jak 50% střel mimo smrtelně zranitelná místa a lov těmito zbraněmi je pro zvířata zcela jasně nejkrutější.

Na tomto videu můžete průkazně vidět jak je lev zabíjen šípy a týrán k smrti. Ubožák, který si říka trofejní nebo sportovní "lovec" střílí na lva šípy. Nepočká si, až se lev správně otočí, střílí zepředu na hlavu apod. Rána zepředu je neetická, nejen z důvodů, že zvíře poskytuje střelci nejmenší část těla, ale navíc velkou plochu ze zvířete, které střelec vidí zabírá hlava, která má pevnou lebku a šípy do ní nepronikají snadno. Lev si z těla vytrhává šípy, které se mu zabodly do těla a velký "lovec" stále vystřeluje nepřesné a smrt nesoucí šípy. Samozřejmě za ním stojí armáda ozbrojenců s puškami, kdyby náhodou lva napadlo na to střílející prase zaútočit a bránit si svůj život, který mu chce "lovec" vzít pro vlastní pobavení a samozřejmě ve jménu ochrany zvířat.

Prosíme všechny chlapáky z různých loveckých fór, co si myslí, že jsou "lovci", aby se zdrželi urážlivých komentářů a vylepšovali svými komenty pouze weby jim spřízněné. Tady jim pšenka nepokvete. Bohužel pořád nechápete, že nám nejde o to, jestli je mezi "lovci" z luku 1 Vilém Tell nebo Robin Hood, ale nám jde o to, že i Vilém Tell nebo Robin Hood, pokud by se propůjčili k zabíjení vzácných zvířat pro zábavu (a je jedno, jestli s luky, klacky, kameny nebo vidličkami), řadili by se pořád mezi hlupáky, kteří si mastí svoje ego na nevinných a často velmi silně ohrožených zvířatech. Takto polopaticky napsáno už to snad dojde každému mistru světa z ČR, jenž se potuluje po luzích a hájích, který vlastní luk, kuši, prak, kulovnici nebo třeba gumové kuličky. 

 

Více jak 50% střel jde mimo smrtelně zranitelná místa

Na druhém příkladu vidíte na fotce kolik střel jde také mimo tu nejdůležitější oblast jak pro sportovce, tak pro lovce. Zde se jedná o méně jak 50% střel, které zasahují nejdůležitější oblast.

Profesionální střelci mají více jak 50% střel mimo červeně značenou oblast. Lovci trofejí nebudou mít ani zdaleka takovou mušku. Zvířata potom velmi často trpí bolestmi, když jim šípy způsobí nesmrtelná zranění.

Zbytek střel jde mimo a na terči (atrapě zvířete) zasahuje čísla 9, 8, 7 ... (střeva, záda, ramena, zadek, hlava, krk, nohy). Střely do těchto oblastí buď způsobují zvířatům krutou a pomalou smrt, zejména pokud se je lovcům nepovede dohledat. Nebo zůstávají zvířatům v těle po zbytek života.

Zvířata trpí velkými bolestmi Tohle vše musí zvířata zkusit jen proto, že se chce dement zabavit. Nesmrtelná zranění způsobují zvířatům pouze bolest.

 

Tento mimořádně krutý způsob lovu by měl být zakázán. Když chcete řídít auto, tak také potřebujete projít autoškolou. Tito "lovci" ale nemusí umět opravdu nic. Pro Afriku jim stačí mít čím zaplatit za tuhle zvrácenou zábavu. Dokonce můžete koupit vašemu "nezbednému" dítěti "léčbu", při které ho naučíte zabíjet zvířata. Některé safari firmy už mají najmuté dětské psychology kteří tvrdí, že vašemu dítěti může pomoct dostat se z problémů právě vraždění nevinných zvířat. Nebo naopak můžete své hodné dítě odměnit třeba k narozeninám tím, že mu koupíte zabití několika zvířat a strávíte s ním životní dovolenou.

Ano, i na tohle už tyhle firmy, které vydělávají peníze na zabíjení vzácných zvířat, lákají svoje ovečky. O co jim jde je zřejmé, potřebují v každém případě zákazníka, který zaplatí a je jim úplně jedno, jestli zákazníky nalákají na dovolenou spojenou s lovem nebo na urovnání vašich rodinných problémů. O peníze jde přece až na prvním místě...

Spolupracujeme například s