21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

stop trophy huntingCourtland-James Futrell zabil jeho prvního a druhého jelena v této sezoně - dvě laně, obě ze vzdálenosti menší jak 20 kroků. Jamesovi jsou 4 roky. "Byl jsem z něj velmi vzrušený," řekl jeho otec, Brian Futrell z Courtland. "Bude to opravdu dobrý lovec". Mandy Futrell, Jamesova matka dodala: "Byl to skvělý den pro nás". Otec dodává: "Seděli jsme na kládě v lese. Řekl jsem mu kam střílet. Střelil ji do boku a ona šla ještě asi 100 metrů a padla. James skákal nahoru a dolů".

Ohio nebo Florida? Chyták - je to Virginia, jeden z mála států, kde nemají minimální věk pro lov. Malý James Futrell, se vrací po zimní přestávce, co vyrostl rychleji než jeho spolužáci předškolního věku. Vystopoval zvíře a vykoupal se v jeho krvi.

web-deer

Zaléží na Vašich pocitech při výchově dětí a jejich vztahu ke zbraním. Ale James si nenechá od Vás, fašistů říkat, co nemůže dělat, dodal jeho otec:

Před loveckou sezonou nechal Brian Futrell svého 10 letého nevlastního syna, Christophera Clappa, střílet s brokovnicí .410, kterou dostal od svého otce ve věku 8 let.

James to chtěl zkusit, tak jsem mu řekl: "To tě dost dobře nakopne".

Stojíce za Jamesem, Brian Futrell sledoval Jamese při střelbě na některé cíle.

"Řekl, ta věc kope, ale byla to zábava"

Jelenovi po kolena vysoký "rozsévač smrti", zabil 2 laně během měsíce, obě střelil do boku. Když zabil první, jeho otec říká: "James skákal nahoru a dolů".

Takto vypadá kalibr .410, James si nehrál s nějakou hračkou. Není to sice úplná špička, ale pořekadlo "Ty a tvoje .410" platí, "je dokázaný fakt, že brokovnice .410 buduje charakter".

Zdroj v AJ zde a zde.


 

Slova vymaštěného tatíka hovoří za vše. Korunu tomu přidala i matka. Co vyroste z jejich syna? Bude to sériový vrah nebo v lepším případě jen další z dementů, kteří mají nutkání zabíjet vzácná a nevinná zvířata?

Spolupracujeme například s