21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

trofejní lovec=pytlákTo, že se trofejní lovec rovná ve své podstatě pytlákovi nebo sériovému vrahovi, je pro čtenáře tohoto webu známá věc. Teď se můžete podívat na konkrétní případ jednoho zabijáka, který měl ve velmi krátké době prsty v zabíjení a transportech cca 80 nosorožců a spousty dalších druhů zvířat.

Je to odstrašující číslo, ale mějte na paměti, že tohle jsou čísla legálně zabitých/transportovaných zvířat. Je téměř jisté, že skutečné číslo bude mnohem vyšší. Tento člověk má na tyhle vraždy "papíry". Jaký je ale ve skutečnosti rozdíl mezi ním a pytlákem, který zabíjí také pro peníze? Záměrně se nezmiňuji o pytlačení kvůli obživě, protože na ně chtě nechtě musíme pohlížet jinak. Tihle šmejdi jsou si všichni podobní a je zcela jedno, jestli zabijí jedno zvíře nebo desítky zvířat, která měla tu smůlu, že na ně bylo vydáno povolení k zabíjení. V této věci jde o princip. 

Příklad č. 1 Dawie Groenewald

Zde je krátký překlad doplněný fotokopiemi, které dokazují, čeho jsou největší z těchto hovad schopni. Nejedná se o zcela běžný případ, ale je dobré znát i tyhle odstrašující případy.

Vezměme případ zabijáka jménem Dawie Groenewald. Notoricky proslulého lovce, zatčeného a obviněného na konci minulého roku za kriminalitu týkající se pytlačení nosorožců a obchodování s jejich rohy. Nejenže tento muž stále vlastní jeho licenci k lovu, ale místní orgány mu dále vydávají další povolení k lovu a přemísťování nosorožců v zemi. Mějte na paměti, že soudci se domnívali, že obvinění je natolik závažné, že stanovili kauci na neuvěřitelný 1 milion randů. Navzdory tomu bylo jemu a jeho společnosti vydáno nejméně 12 povolení k lovu nosorožců během posledních pár měsíců a byly jim uděleny povolenky na nejméně 8 příležitostí ke „zprostředkování“ (obchodu, prodeje..) nosorožců, nemluvě o mnoha dalších druzích zvířat.

Seznam Seznam Seznam Seznam

Příklad č. 2 zabití lva Cecila > lovec trofejí = pytlák

Druhý příklad je z nedávné doby, kdy profesionální lovec spolu s jeho klientem zabili jednoho z nejznámějších lvů Afriky - lva Cecila tak, že ho vylákali mimo chráněné území parku Hwange. Lev Cecil měl sledovací obojek, ale obě hovada lačnila po jeho trofeji, protože byl mimořádně velký a měl černou hřívu, která je mezi lovci ceněna, protože je vzácná. Lva Cecila po vylákání z parku postřelili a dle různících se zdrojů, ho až 40 hodin dohledávali, než mu zasadili smrtelnou ránu.

Lovec trofejí = pytlák = psychopat = nekrofil

Lovec trofejí je roven pytlákovi hned z několika důvodů. Oba totiž zabíjí ta největší a geneticky nejcennější zvířata, která mají pro přírodu nenahraditelnou hodnotu. Po obou zůstávají mrtvoly. Pro trofejní lov jsou záměrně vybírána ta největší zvířata s nějvětšími trofejemi (hřívou, kly, rohy, atd.). Pro přírodu mají ovšem právě tato zvířata tu největší cenu, takže z pohledu přírody je lovec trofejí roven pytlákovi.
Mrtvému zvířeti je opravdu jedno, jestli bylo zabito pytlákem nebo lovcem trofejí. Oba navíc zabíjejí kvůli zištným důvodům. Pytlák aby prodal, například co největší kly a lovec, aby si největší kly pověsil na zeď. Lovci trofejí také svoje mrtvé oběti po zabití hladí a mazlí se s nimi a jejich chování tak připomíná chování psychicky narušených jedinců, jako jsou například nekrofilové. Pytláka zabíjejícího kvůli potravě omlouvá to, že zvíře zabil pro svoje přežití. Lovce trofejí neomlouvá nic. Odborník na zvířecí chování G. Patterson šel ještě dál a nalezl zajímavou analogii mezi lovci trofejí a sériovými vrahy

 

Na těchto příkladech je krásně vidět, že peníze pohnou i s pověstnou horou. Korupce je až na prvním místě a všichni na tom vesele vydělávají. Jediný kdo trpí jsou zvířata.

Jakou hodnotu pro společnost má takovýhle šmejd, který si říká trofejní lovec? Odpověď je jednoduchá, absolutně žádnou, a lituji, že není možné si zaplatit lov na tahle hovada. Koupil bych si několik povolenek. Je zcela jedno, jestli je to vysoce postavený politik nebo "vážený" a bohatý podnikatel. Ve své podstatě jsou tito lovci horší než obyčejný pytlák, který zabíjí pro obživu, protože tihle lidé vraždí pouze kvůli zábavě, sbírání trofejí nebo kvůli penězům, vynořují se různé spekulace o tom, že trofeje ze zabitých zvířat se objevují na černém trhu. No a nakonec nelze opomenout, že například lví kostry a kosti z trofejních lovů jsou pašovány do Asie, kde se znich vyrábí například víno ze lvích kostí nebo různé "léčivé" lektvary.

Spolupracujeme například s