21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

SINGAPUR - úřady zadržely zásilku obsahující cca 3,7 tuny slonoviny. Jedná se o druhou největší zásilku od roku 2002. Zásilka byla deklarována jako čajové lístky byla odeslána ve dvou kontejnerech z Keni a měla pokračovat přes Singapur do Vietnamu.

Po prohlídce úředníci objevili 1783 sloních klů (minimálně 891 zabitých slonů), 4 nosorožčí rohy a 22 kusů zubů z velkých koček. Hodnota zásilky byla odhadnuta na 8 milionů dolarů.

Mezinárodní obchod se slonovinou je od roku 1989 zakázán, má ale spousty zcela nesmyslných výjimek.

Originál článku v AJ.


 Jedná se o další velice znepokojivou zprávu ve velice krátké době. Před pár dny jsme psali o další zabavené zásilce slonoviny. Dle těchto indícií si i lehce retardovaný úředník může domyslet, že něco není v pořádku a že je na čase něco opravdu změnit. Proč se tak neděje i po tom, co jsou nejen námi různé úřady a instituce vyzývány k činnosti, je velmi podivné. Bohužel korupce je velice silná a peníze nesmrdí...

 

Spolupracujeme například s