21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

Mosambik - ve městě Matola policie zabavila rekordní úlovek slonoviny a nosorožčích rohů. V jednom z domů byl zatčen Číňan, u kterého bylo nalezeno 340 sloních klů a 65 nosorožčích rohů, napsal deník O Pais. Bylo zabito minimálně 235 zvířat. Při zátahu bylo zabaveno 1160 kg slonoviny a 124 kilogramů nosorožčích rohů, jejichž hodnota je více než 19 milionů USD. Jedná se o největší zabavené množství v jižní Africe v historii. 

Část slonoviny byla zpracována, zabalena a připravena na export, řekl policejní mluvčí Mabunda. Druhý čínský státní příslušník byl zatčen ve středu, kdy nabízel policii úplatek asi 34.000 dolarů za jeho propuštění. 

Originál článku v AJ zde.

Spolupracujeme například s