21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

Ngorongoro - Tanzanie Petroleum Development Corporation (TPDC) vyslala své experty do kráteru Ngorongoro k průzkumu ropy.

Okresní komisař Hasim Mngandila potvrdil, že experti TPDC (Tanzania Petroleum Development Corporation) dorazili na místo, kde budou provádět průzkum oblastí Ngorongoro, Karatu a a Longido.

ngorongoro crater

Podle pracovníka TPDC odborníci říkají, že některé oblasti Ngorongoro mohou obsahovat ropu. Geotermální aktivita kráteru Ngorongoro prý také může generovat dostatek elektřiny, kterou může zásobovat okres a okolí.

V loňském roce bylo také objeveno zlato ve vesnici Samunge, která se proslavila už v roce 2011, když pastor Ambilikile Mwasapile objevil nápoj, který měl vyléčit nevyléčitelné nemoci. Tahle atrakce přitáhla tisíce místních i zahraničních návštěvníků.

Originál článku v AJ.


Člověk, který má Afriku a divokou přírodu rád, si zoufale protírá oči, aby zjistil jestli ještě náhodou nespí. Vláda Tanzanie se chystá plánovaně zničit poslední zbytky nádherné přírody, která v Africe zbývá. Jakoby nestačily obrovské rány, které vláda chystá viz například dálnice/letiště/železnice přes Serengeti, těžba uranu v rezervaci Selous, těžba sody u jezera Natron

Velice trefný je text písně D. Landy

Peníze, peníze hýbou světem. Přidej se a pak kulometem, smíš určovat právo.

Musíš si vybrat tu správnou stranu. Souhlasit a jít, nebo dostaneš ránu. Nechtěj myslet hlavou.

Spolupracujeme například s