ŽirafaV národním parku Nairobi bylo v poslední době hlášeno několik případů pytláctví. Nedávno byly nalezeny mrtvé žirafy. Mrtvoly byly zbaveny masa a kůže byla složená vedle nich. Žirafy mohli být zabity lvi, ale zbytky těl pak obrali lidé, aby vydělali nějaké peníze prodejem masa a kůže. 

Fota jsou ilustrační. V dané oblasti se pytláctví vyskytuje a minulý týden Olerai rangers narazili na gang, který zabil plně dospělou žirafu. Samec byl chycen do drátěného oka, které měli navlečeno na akácii, kde se žirafa krmí. Žirafa měla hlavu jako v oprátce a uškrtila se. Je to nesnesitelně krutý a bolestivý způsob jak zabít zvíře. 

Komunita ví, kdo byli pytláci. Přišli z města Kiserian, kde bylo maso prodáváno v místním řeznictví.
Nedávným vraždám žiraf v Nairobi parku kvůli masu, se stále věnuje celonárodní pozornost.
Co nikdo neumí říct, jak se mohli pytláci k zabíjení (případně „rozkradení“ mrtvol žiraf) žiraf tak jednoduše dostat? Je nutné si položit otázku, jak jsou chráněni mnohem vzácnější nosorožci, kteří také žijí v parku? Tento znepokojující trend, kdy se zvyšuje smělost pytláků, znamená, že zvířata v parku jsou ve vážném ohrožení.

   Pytláky zabitá samice s mládětem


Související zpráva.
Keňa:
102 kilogramů žirafího masa zabaveno v Kitengele
24. února 2011

Policie varovala "jedlíky masa" z divokých zvířat. Oba muži byli zatčeni v Kitengele, kraji Kajiado. 102 kilogramů masa mířilo do Nairobi. Existuje podezření, že žirafy byly zabity v Nairobi National Park. 

Antony Kibuchi , policejní velitel v Nairobi řekl, že podezřelí budou potrestáni a budou obviněni u soudu za nezákonný prodej zvěřiny.

Policie si myslí, že maso bylo určeno do Nairobi. Je to podruhé v tomto měsíci, co policie zatkla lidi za obchodování se zvěří.

Zdroj v AJ zde. 

Spolupracujeme například s