tusks-722224Malajské úřady zabavily v Port klangu, který leží v západní části Kuala Lumpuru, neuvěřitelných 15 tun slonovin. Jedná se o šesté a zdaleka největší zadržení slonoviny v Malajsii v posledních měsících. Po nedávné sérii konfiskací slonoviny v Asii jsme doufali, že se situace zlepší, ale poslední zabavení je největší jaké pamatujeme a je možná vůbec největší, které kdy bylo provedeno.

 

Tahle zásilka vyčnívá nad všemi ostatními zásilkami a ve skutečnosti obsahuje přibližné tolik slonoviny jako všechny ostatní zásilky dohromady, které byly zabaveny na Dálném východě za celý rok. Pokud se pamatujeme, před tím se zabavila největší zásilka v Singapuru v roce 2002, která vážila asi 6,5 tuny. Zásilka pochází z Keni z Mombasy a byla skryta uvnitř kontejneru, který byl označen jako nádoby označené jako "ruční výrobky z pískovce".Úřady v Malajsii ocenily zásilku přibližně 15 milionů liber (cca 450 milionů korun). Zásilka směřovala do Sihanoukvillu v Kambodži, přístavního města ležícího 115 mil jihozápadně od Phnom Penh.

Zdroj v AJ zde.


Celkem mě překvapuje jedna věc. Při minulém zátahu bylo zabaveno cca 1041 sloních klů, což představuje cca 521 slonů. Při této akci se ale zmiňují "pouze" o cca 250 slonech, což je necelá polovina. Bylo by zajímavé vědět, kolik klů bylo tentokrát zabaveno.

Spolupracujeme například s