21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

Sloní kly25.8.2011 (Nairobi, Keňa) - Orgány Tanzanie včera zadrželi na ostrově Zanzibar 1041 sloních klů - jedná se o největší zátah v tomto roce zničujících ztrát.

Zásilka slonoviny pochází z Dar-es-Salaamu a byla zřejmě určena pro Malajsii. Kly byly ukryty mezi konzervami ančoviček, jejichž pach měl zamaskovat přítomnost slonoviny. 

IFAW (Mezinárodní fond pro ochranu zvířat - www.ifaw.org ) ocenil úspěch Tanzanie, ale varoval, že to byla jen jedna zásilka z obrovského nelegálního obchodu, který ohrožuje další existenci slonů v některých státech.

Celý článek v AJ najdete zde.


Pokud si dáte 1 a 1 dohromady, tak zjistíte, že pouze tahle zásilka obsahuje kly od 521 slonů. To znamená, že 521 slonů bylo zabito pouze kvůli tomu, aby si v Asii skupina dementů mohla koupit výrobky ze slonoviny. Nenakupují tam pouze místní, ale také turisté, i když je to nelegální.

Spolupracujeme například s