NosorožecKapské Město – Nosorožec tuponosý, kterému v Aquila Private Game Reserve ve Worcesteru pytláci uřezali roh, minulý týden zemřel.

Nosorožec známý jako ABSA, bojoval o svůj život poté, co byl zasažen oštěpem a jeho roh byl odstraněn motorovou pilou a osekán pomocí mačet.
 "Je to jedna z nejtěžších věcí, které jsem kdy musel udělat…. Právě jsem dostal potvrzení od veterináře z terénu…. ABSA nepřežil přes noc…. Zemřel začátkem tohoto rána… Nyní odpočívej v pokoji můj příteli," čtete příspěvek na Facebooku ve čtvrtek ráno. 

{becssg}pytlaci/absa{/becssg} 

Další samec nosorožce byl zabit po útoku na Private Game Reserve brzy v sobotu. Samice byla dvakrát zasažena oštěpem, ale nebyly ji uřezány rohy. Předpokládá se, že hlídka k boji proti pytláctví měla strach z pytláků.

Na tomto videu můžete vidět, jak statečně ABSA bojoval o svůj život. Pytlákům a těm, kdo kupují nebo užívají výrobky z nosorožčích rohů nebo sloních klů anebo z jiných částí těl divokých zvířat, patří udělat přesně to samé co zkusil tento nosorožec. Humanisté a další připosránci - vy si můžete jít podat ruku s pytláky. Stejně jako ti, kteří stojí v pozadí těchto hrůz.


Krevní ztráty
Mluvčí Aquila Private Game Reserve Mandi Jarman uvedl v médiích zprávu, že začátkem tohoto týdne dvě skupiny pytláků napadly tři nosorožce v rezervaci. Proti-pytlácké týmy měly odradit dva předchozí pokusy o pytláctví.

Rezervace se domnívá, že pytláci byli vyrušeni, protože pouze polovina druhého rohu ABSY byla uříznuta před jejich ústupem. Nosorožec ztratil hodně krve a byl nalezen ležící v pozici, která by mohla způsobit masivní poškození svalů a orgánů, řekla mluvčí.

ABSA byl první nosorožec reintrodukovaný do rezervace Aquila a do provincie Western Cape více než 250 let poté, co byli vystříleni lovci. ABSA zplodil první dva nosorožce, kteří se v této době narodili v provincii Western Cape. Přežívající nosorožec byl jedním ze dvou, které zplodil.

Aquila Private GR nabízí odměnu R100 000 za informace vedoucí k zatčení a soudnímu stíhání těchto pytláků.

Zdroj v AJ zde. 

Spolupracujeme například s