21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

jane goodall1st African Animal Day

Afrika je pro spoustu zvířecích druhů stále rájem na zemi. Velký počet zvířecích druhů je dnes ale také ohrožen. Některá zvířata, jako například slon nebo nosorožec mají svůj mezinárodní den, ale v Africe žijí také další druhy zvířat, které jsou například vzácnější nebo ohroženější a přesto žádný svůj den nemají. Jako příklad můžeme uvést druhy jako šimpanz, gorila, žirafa, pes hyenový, levhart, bongo, atd.

 Proto jsme se rozhodli založit Den afrických zvířat  - African animal day. Den, který oslavuje všechna africká zvířata. Na tento den jsme vybrali 3.4., na počest žijící legendy - Dr. Jane Goodall, která se právě v tento den narodila.

Na setkání s Dr. Jane Goodall, které proběhlo v únoru letošního roku jsme dohodli podrobnosti. Bohužel je smutné, že některé organizace si stále hrají pouze svoji hru a nemají zájem se spojit ani u něčeho takto nekonfliktního. Pravděpodobně jim vadí některé organizace, co tento den podpořili, ale také jim vadí to, že myšlenka na tento den vznikla v České republice a nevymysleli to oni sami, to by pak asi jejich přístup byl jiný.

Získali jsme oficiální podporu u IFAW, CITES, WWF. Born Free na poslední chvíli podporu zrušilo, protože prý dle jejich názoru jesou 2 dny málo k tomu, aby mohli tuto informaci zveřejnit na jejich webu či Facebooku. O dalších organizacích psát zatím nemůžeme. Velké orgnizace jako CITES, WWF apod. nám ovšem neumožnili použít jejich logo, protože prý například u CITESu tahle procedura může zabrat až 6 měsíců (my měli na vše asi 30 dnů). Tolik jen pro vysvětlení těm, kdo by postrádali loga. Takže budeme doufat, že příští rok se vše stihne schválit, když vše začneme vyřizovat pro jistotu již teď.

Spolupracujeme například s