21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

levSvětový den lvů


Dne 10. 8. 2013 pořádá nadační fond WILDAFRICA ve spolupráci se ZOO Dvůr Králové nad Labem mezinárodní akci Světový den lvů. Jedná se o zahajovací ročník, který si klade za cíl upozornit na situaci, ve které se divocí lvi nacházejí a to zejména osvětou a šířením informací, ke kterým nemá široká veřejnost přístup.

V celé Africe dnes žije podle posledních odhadů jen něco málo přes 15 000 lvů, což je méně, než je počet obyvatel Dvora Králové, ve které se nachází právě ZOO DK.

Bernhard Grzimek před několika desítkami let pronesl několik vět, které jsou platné i dnes. Bohužel ani Bernhard Grzimek nemohl tušit, že za těch 50 let, o kterých mluvil, budou lvi v Africe čelit vyhubení a že svůj silný hlas nebudou používat k oznamování vlastnictví teritoria, ale že s ním budou volat o pomoc.

"Za padesát let se již nikdo nebude zajímat o výsledek konference, které dnes zaplňují titulky novin. Ale vyjde-li v červenavém úsvitu z houštiny lev a dunivě zařve, i za padesát let se lidem sevře srdce. Bez ohledu na to, zda budou mluvit anglicky, svahilsky nebo německy. Budou stát oněmělí a hledat ruku souseda, spatří-li poprvé v životě, jak dvacet tisíc zeber táhne nekonečnou stepí...", Bernhard Grzimek.


Přijďte do ZOO DK podpořit lvy i Vy.

Součástí "Lvího dne" v ZOO budou soutěže, dražba a veřejná sbírka
Součástí akce bude dražba ručně vyšívaného obrazu křížkovým stehem 43 x 32,5cm v dřevěném rámu. Výtěžek akce půjde přímo na ochranu lvů v Africe na projekt, který je zaměřen na sčítání lvů v Africe (Zambie). Akce bude probíhat v ZOO DK dne 10. 8. 2013 u pavilonu lvu po celý den. Dražba bude probíhat od 15h.

CK LIVINGSTONE věnovala na zahajovací ročník Světového dne lvů tyto předměty:
Knihy a DVD s Africkou tématikou a drobné africké dárky. 

Kniha z dílny LIVINGSTONE - autorů Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka, Rudolf Švaříček - Past na rovníku 

Kniha od průvodce CK LIVINGSTONE Petra Hejtmánka - Volání Divočiny 

DVD ze studia K2 Palo Barabáše - Pygmejové - děti džungle 

DVD ze studia K2 Palo Barabáše - Trou de fer - železná díra 

Víceúčelový sarong - potištěný exotický šátek - černo-červený 

Trička potištěná africkým motivem - Rozesmátá Masajka - pánská velikost XXL, dámská velikost M 

Africký náhrdelník s velkou pětkou - z Keni 

Vyřezávaná ebenová soška Masajky - z Keni 

 

Spolupracujeme například s