21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

slonCelníci v Hong Kongu zabavili 4 tuny slonoviny v kontejnerech, které pocházejí z Keně a Tanzanie. Na černém trhu by hodnota zabavených sloních klů měla hodnotu přibližně 3 400 000 dolarů (cca 65 milionů kč). Bylo nalezeno 1209 sloních klů a menší množství výrobků ze slonoviny.

Znamená to, že jen kvůli této zásilce bylo zabito přes 600 slonů.

Kontejnery byly označeny jako plastový šrot a Roscoco fazole. Do Hong Kongu  byly odeslány minulý týden. Tip na zásilku pocházel od kolegů z Číny. Úřady v Číně zatkly 7 osob, kterým hrozí vězení na 2 - 7 let a pokuta ve výši 2 - 5 milionů HK dolarů (cca 5 - 7,5 milionu kč).

Afrika je domovem necelého půl milionu slonů, kteří jsou ohroženi pytlačením, lovem a ztrátou habitatu.

Zdroj v AJ zde.

 


Velice smutné na celé této zprávě je to, že země, které se chlubí jednou z nejlepších a nejpřísnějších ochran přírody na světě, tak tragicky selhávají. K tomu všemu navíc Tanzanie usiluje o opětovné povolení obchodu se slonovinou. Počet upytlačených slonů v Africe dramaticky narůstá. V některých kauzách se zdá, že má prsty sám CITES (organizace, která má mít obchod pod dohledem). Ročně je v Africe zabito několik desítek tisíc slonů jen proto, že hlupáci v Asii, ale i turisté z Evropy a jiných kontinentů, touží po vlastnictví něčeho, co pochází ze slonoviny. 

Kolik takových kontejnerů jsme neobjevili? Do Asie se začínají pašovat stále víc části lvích těl, které jsou v Asii používány. Jak zastavit Čínu?

Než se zodpovědní probudí, může být pozdě. V této krátké zprávě je zmínka o tom, že ve dvou známých parcích v Tanzanii, v národním parku Mikumi a v rezervaci Selous, poklesl počet slonů za poslední 3 roky o 42%. 

Spolupracujeme například s