21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

lycaon3Na severovýchodě národního parku Serengeti, v oblasti Loliondo Game Reserve, bylo vesničany upáleno přes 40 psů hyenových (Lycaon pictus). Pes hyenový je jedním z nejohroženějších zvířat Afriky.

Úřady v oblasti Ngorongoro vyšetřují zabití více než 40 vzácných psů hyenových v kontrolovaném pásmu Loliondo Game Reserve, která leží na severovýchodě parku Serengeti. Vesničané tvrdí, že jim psi zabili 157 koz a 4 krávy.

Podle zpráv z oblasti, lidé zapálili ohně v doupatech, ve kterých psi žijí. Do nor, které mají psi vyhrabané v zemi prý naházeli dřevo, které zapálili. Doupata mají ale více děr, takže ostatní byly ucpány kameny a tím zablokovali psům únikovou cestu

Hejtman oblasti Ngorongoro Elius Wawa incident potvrdil a nechal ho vyšetřit.

Jeden z vesničanů, Mbaaryo Papalai řekl, že psi byli hrozbou pro jejich dobytek a že kdykoli psi zabili jejich dobytek, nikdy nedostali kompenzaci. "Osobně nevím, kdo zabil tyto psy… ale kdokoli to udělal tak nám pomohl, protože psi jsou pro nás hrozbou. Letos mně sežrali 16 koz a nedostal jsem náhradu,“ řekl Papalai.

Další vesničan, Mesiaya Ole Tome řekl, že vláda by případ měla vyšetřit a přijít se strategií, která by skoncovala s usmrcováním volně žijících zvířat. "Tyto vraždy jsou prováděny neznámými lidmi…" řekl Ole Tome. Dále řekl, že psi hyenoví vstupují do obydlených oblastí ve smečkách, které mají 10-20 zvířat a útočí na jejich zvířata. Vesničané mají strach. Při předchozí vlně zabíjení psů hyenových jich bylo v roce 2007 cca 25 tráveno jedem.

Podle statistik žije v Africe 8000 psů hyenových. Z toho v Tanzanii asi 3500 v různých parcích (pozn. - zde se jedná o neznalost nebo o lež, podle IUCN žije v celé Africe 3000 – 5500 psů hyenových). Podle Wildlife Conservation Society se v Tanzanii nachází kriticky důležitá populace psů hyenových, která čítá cca 20% z celkové světové populace.  

Zdroj v AJ zde.

Spolupracujeme například s