21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

LevLvice zachránila svoje mládě, které spadlo z prudkého svahu. Tuhle velice vzácnou událost, při které je krásně vidět, že lvi se velice dobře starají o svá mláďata, šťastně vyfotografoval Jean-Francois Largot. Celý příběh, si můžete prohlédnout na fotografiích. Doprovodný text je na fotografiích.

Začíná drama: Matka přichází k okraji útesu, když její mládě volá po záchraně poté, co byl uvězněn, když uklouzl Na okraji: Čtyři lvice se dívají přes okraj předtím, než ukončí záchrannou misi, kvůli strmému srázu Záchranná mise: Matka se opatrně přibližuje, bere vyděšené mládě do čelistí a vynáší ho zpět do bezpečí Záchranná mise: Matka se opatrně přibližuje, bere vyděšené mládě do čelistí a vynáší ho zpět do bezpečí

 Mateřská láska: Matka dává svému synovi lízáním najevo, že je ve smečce po dramatu vše v pořádku

Originál článku v AJ zde. 

Spolupracujeme například s