KlyThajští celní úředníci zadrželi na mezinárodním letišti v Bangkoku zásilku slonoviny, která vážila přes jednu tunu. Zásilka pocházela z Nigérie a obsahovala 3 nosorožčí rohy a 118 klů, což je představuje 59 zabitých slonů.

Nigérie je známá pro nelegální obchod se slonovinou a v současné době se potýká s extrémním pytláctvím, ale také spousty sousedících států. V Čadu bylo několik znepokojujících událostí během posledních 14 dnů, také pytláctví objeveno během posledních 48 hodin. Je možné, že některá slonovina pocházela ze slonů z Čadu?
Za posledních 30 let země střední Afriky ztratily 85-90% slonů zbývá zhruba 2000-2500. Je to výrazný a alarmující pokles.
V současné době je snaha udělat testy DNA ze slonoviny, která byla zabavena ve středu v Bangkoku, aby se zjistilo, jestli DNA bude souhlasit se vzorky z Čadu.
Minulý měsíc bylo oznámeno, že Libérie ztratila 95% slonů (před 30 lety měla cca 19000, nyní jen 1000 slonů).

V Kongu se počet slonů zredukoval o 80% během stejné doby, nyní zůstává zhruba 20 000 jedinců. Stejná situace je v Nigérii a také v blízké Ghaně, kde zbývá posledních 800 slonů v Mole Game Reserve.
Poptávka po slonovině přichází zejména z východní a JV Asie, zejména z Číny.
Nejde stát stranou a přihlížet zániku těchto neuvěřitelných zvířat přímo před našima očima. Každý z nás by měl pomoci, jak může. Nestojí to nic. Sdílejte tento odkaz, pošlete informace komukoliv, koho znáte. Nebo chcete vnoučatům vysvětlovat, proč největší suchozemský savec na světě vymřel?

Originál článku zde. 

Spolupracujeme například s