KlyKeňa - 6.5.2011. Keňská policie zabavila na mezinárodním letišti Jomo Kenyatta zásilku slonoviny vážící více jak 1,5 tuny, která směřovala do Nigérie. Celkem bylo zajištěno 115 sloních klů.

 Vycvičení psi dovedli ve čtvrtek policii k nákladu. Zásilka byla ve 14 ocelových krabicích. Slonovina byla zabalena v kartonech a byla postříkána pepřem. Bezpečnostní činitelé věří, že byl pepř použit proto, aby bylo psům zabráněno zjistit slonovinu.

"Dostali jsme tip od informátora, že zásilka dorazila do přístavu a státní orgány začaly její sledování. Nakonec jsme zjistili, že je tady," řekl Onyonyi. "Zásilka může vážit nad 1500 kg a to znamená přibližně 45 mrtvých slonů", Onyonyi řekl. Žádné zatýkání nebylo provedeno, ale policie tvrdí, že má dostatek důkazů spojujících lidi, kteří pracují v Keni nebo v sousedních státech.

Originál článku zde. 

Obchod se slonovinou roste zneklidňujícím tempem. Minulý týden byl v Nairobi zatčen občan čínské národnosti s 96,5 kg slonoviny. Muž byl zadržen na letišti Jomo Kenyatta při tranzitu z Demokratické republiky Kongo. Originál článku zde. Na začátku dubna, byla zabavena v Thajsku další zásilka sloních klů odeslaná z Keni, která obsahovala více jak 2 tuny slonoviny. Více v článku zde.

Spolupracujeme například s