21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

Jedna zmála potěšujících zpráv přišla nedávno z Ugandy. Populace divokých zvířat v Ugandě v hlavních národních parcích se během posledních 10 let po vyhnání rebelů (Lord's Resistance Army) zvýšila. Snížila se také míra pytláctví.

Data shromážděné v letech 2009 a 2010 ukazují, že počet mnoha druhů se od roku 1999, kdy bylo naposledy děláno sčítání, více než zdvojnásobil.
Byli jsme schopni zredukovat pytláctví tím, že jsme nabídli vyšší benefity místní komunitě. Mají větší podíl na penězích, které pocházejí z divočiny, říká mluvčí Lillian Nsubuga.
Nárůst zvířecí populace je vidět po vyhnání rebelů zejména v nejpopulárnější turistické destinaci Murchison Falls NP.
Během konfliktu byli úředníci neschopni kontrolovat pytláctví v Murchison Falls, což je v rámci okresu Gulu, centrum povstalecké války.
Gulu bylo je bez násilností více než 4 roky a ozbrojenci se přemístili do sousedících zemí v regionu.
V Murchison Falls žije nyní více než 11000 buvolů kaferských (v roce 1999 tam bylo 3889). Populace vodušek se zvýšila ze 7458 na 36 640 zvířat. Stavy žiraf, impal, zeber a vodušky se zvýšili trojnásobně.
"Nemůžeme říct, že pytláctví už není problém, ale byli jsme schopni ho zredukovat“, řekla dále mluvčí.

Je to velmi potěšující zpráva, protože v Ugandě se počty zvířat v posledních desetiletích minulého století kriticky snižovaly. Jak je vidět na grafu.

Modře jsou označena vyhubená zvířata. Červeně zvířata, která měla štěstí a přežila řádění nejinteligentnějšího tvora této planety.

Modře jsou označena vyhubená zvířata. Červeně zvířata, která měla štěstí a přežila řádění nejinteligentnějšího tvora této planety.

Zdroj v AJ.

 

Spolupracujeme například s