21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

levBotswana. Jeden turista se dostal k velmi vzácné situaci, kdy 3 lvice zabily krokodýla. Lvice ulovily buvola kaferského. Hladový krokodýl to zpozoroval a chtěl se přidat k požírání mrtvoly. Při cestě k mrtvému buvolovi chtěl napadnout lvíče.

To se ovšem nelíbilo lvicím, které na krokodýla zaútočily a zabily ho. Na fotkách si všimněte, že krokodýlovi se povedlo zakousnout se do hlavy jedné ze lvic. Jedná se o velice vzácné snímky. Jen málo lidí na světě mělo to štěstí, že mohlo pozorovat takovýhle mimořádný okamžik. Lvi potom krokodýla sežrali.

{gallery}images/stories/lev_krokodyl{/gallery}

Zdroj v AJ zde.

 


Krokodýl byl podle fotek malého vzrůstu, pokud by to byl velký krokodýl, lvi by to zdaleka neměli tak snadné a je velmi pravděpodobné, že by krokodýl zabil nějakou lvici a že by se mu povedlo vrátit do bezpečí pod vodní hladinu.

Zde jen pro zajímavost jedna fotka pro porovnání velikosti lva a krokodýla. Krokodýl může měřit až 6 metrů. Fotka není kvalitní, ale jako příklad je dostačující, ale ani krokodýl na této fotce nepatří mezi největší jedince svého druhu.

lev krokodyl

Krokodýli a lvi se většinou s nelibostí tolerují, jak je vidět například na tomto videu.

Na tomto videu je pravděpodobně největší známý a snad ještě žijící krokodýl v Africe. Je to opravdový obr, který přežil několi válek. Jeho hlava je na některých místech zjizvená od kulek. Tento obrovský krokodýl prý zabije i dospělého hrocha, jak tvrdí místní lidé.

 

 

Spolupracujeme například s