21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

stop trophy huntingZabíjení vzácných zvířat pro svoji radost již někteří z "lovců" přestávají zvládat a tato zábava již podle fotografií často hraničí s šílenstvím. Vzácná zvířata jsou často zabíjena za neetických podmínek a po zabití je s nimi nejednou zacházeno jako s kusem hadru a tito "lidé" si to ještě všechno fotí, dokumentují a pak se s tím někteří i chlubí...

Několik článků na tomto webu se již věnovalo tomu, jestli jsou lovci trofejí psychopaté nebo sérioví vrazi, kteří navíc svému krvavému řemeslu učí již svoje děti na rodinném safari v Africe anebo například v USA, kde učí zabíjet i čtyřleté děti. Přesto se našlo několik lidí, kteří nám přes emaily sdělovali, ne příliš příjemné věci. Někteří jakoby nevěřili tomu, že je něco takového možné. Věřte tomu že je, a je to mnohem horší. Na fotkách níž se můžete na vlastní oči přesvědčit jaký vliv mají lovci trofejí v rodičovské roli na svoje děti, ale také se můžete podívat, jak je je pro "lovce" nutné, aby bylo vidět, že zabil velkého, dravého a nebezpečného lva nebo třeba slona. 

I takto vypadá "ochrana" zvířat v praxi podle lovců trofejí. Neustále totiž tvrdí, že tímto vražděním ochraňují zvířata a přírodu. Všimněte si zejména tváří potřených krví. Připadají si  pak "lovci" jako Rambové nebo Amazonky?

{gallery}images/stories/trofeje_1{/gallery}

Spolupracujeme například s