21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

PETICE - STOP ZABÍJENÍ ZVÍŘAT - ZÁKAZ DOVOZU TROFEJÍ DO ČR

Máte zájem pomoct zvířatům zabíjeným kvůli zábavě a trofejím? Podepište prosím naši petici, která bude směřovat do Parlamentu ČR (následně i do evropského). Díky zvyklostem z Parlamentu se soustředíme zejména na papírovou petici, protože elektronická nemá u politiků takovou váhu. Cílem je vybrat více jak 10 000 podpisů.

Téměř 1,5 tuny slonoviny a nosorožčích rohů bylo zhruba před 14 dny zabaveno policií ve městě Matola v Mosambiku. Jednalo se historicky o největší zabavené množství kontrabandu v jižní Africe. Policie převezla 65 (124 kg) nosorožčích rohů a 340 sloních klů (1160 kg) do policejního skladu v Maputu. Odhadovaná hodnota slonoviny a nosorožčích rohů je 76 mil. randů (152 milionů korun).

Po zabití Cecila se vynořilo a prodralo na světlo několik věcí, které dříve nebyly vidět. Takže člověk, který se do hloubky o problematiku trofejního lovu nezajímal, se o tom nemohl dozvědět. Nyní, když se začalo do smradlavého klubka lovců trofejí a provozovatelů tohoto odporného hobby trošku šťourat, tak na povrch vylezlo trošku víc smradu, než bývalo obvyklé. Znáte to, když se šťourá do ho.na, tak smrdí pořád víc. Více o Cecilově zabití ve starším článku zde.

SINGAPUR - úřady zadržely zásilku obsahující cca 3,7 tuny slonoviny. Jedná se o druhou největší zásilku od roku 2002. Zásilka byla deklarována jako čajové lístky byla odeslána ve dvou kontejnerech z Keni a měla pokračovat přes Singapur do Vietnamu.

Nejznámější a nejvíce fotografovaný lev Cecil, byl zbaběle zabit lovci trofejí v okolí národního parku Hwange v Zimbabwe. Cecil byl pro turisty velkým lákadlem, protože se pyšnil velkou a černou hřívou, která nebývá u lvů obvyklá. Tělo bylo nalezeno bez hlavy a stažené z kůže, bylo ponecháno na místě. Hlava a kůže slouží "lovcům" jako trofeje. 

Ngorongoro - Tanzanie Petroleum Development Corporation (TPDC) vyslala své experty do kráteru Ngorongoro k průzkumu ropy.

Spolupracujeme například s