Aktuality z Afriky

  • Slonovina a nosorožčí rohy zabavené před pár dny se "ztratily" z policejní stanice

    Téměř 1,5 tuny slonoviny a nosorožčích rohů bylo zhruba před 14 dny zabaveno policií ve městě Matola v Mosambiku. Jednalo se historicky o největší zabavené množství kontrabandu v jižní Africe. Policie převezla 65 (124 kg) nosorožčích rohů a 340 sloních klů (1160 kg) do policejního skladu v Maputu. Odhadovaná hodnota slonoviny a nosorožčích rohů je 76 mil. randů (152 milionů korun).

  • V Singapuru byla zachycena druhá největší zásilka slonoviny (3,7 tuny) od roku 2002

    SINGAPUR - úřady zadržely zásilku obsahující cca 3,7 tuny slonoviny. Jedná se o druhou největší zásilku od roku 2002. Zásilka byla deklarována jako čajové lístky byla odeslána ve dvou kontejnerech z Keni a měla pokračovat přes Singapur do Vietnamu.

  • V Mosambiku bylo zabaveno téměř 1,5 tuny slonoviny a nosorožčích rohů

    Mosambik - ve městě Matola policie zabavila rekordní úlovek slonoviny a nosorožčích rohů. V jednom z domů byl zatčen Číňan, u kterého bylo nalezeno 340 sloních klů a 65 nosorožčích rohů, napsal deník O Pais. Bylo zabito minimálně 235 zvířat. Při zátahu bylo zabaveno 1160 kg slonoviny a 124 kilogramů nosorožčích rohů, jejichž hodnota je více než 19 milionů USD. Jedná se o největší zabavené množství v jižní Africe v historii. 

  • Čína zakázala dovoz slonoviny na 1 rok

    Na první pohled velice pozitivní zpráva přišla z Číny, která s okamžitým efektem zakázala dovoz slonoviny na dobu 1 roku. Čína je největším světovým importérem a spotřebitelem pašovaných klů.

  • Přes 100 000 afrických slonů bylo zabito v období 2010-2012

    Nový výzkum ukázal, že v období 2010-2012, bylo podle odhadů zabito kvůli slonovině přes 100 000 slonů. To je v průměru 33 630 slonů ročně.
    Tato studie poskytuje první ověřitelný odhad vlivu probíhající slonovinové krize na populaci slonů v Africe a potvrzuje spekulace o rozsahu této krize. Vědci čerpali data z intenzivních monitorovacích programů z celé Afriky.

  • Cca 814 lvů ročně zabito pro zábavu lovců - 1004 nosorožců v roce 2013 zabito pytláky

    Otřesná čísla, kterým nezasvěcený člověk nevěří nebo jen kroutí hlavou nad tím, jak je možné, že se s "tím" nic nedělá. Bohužel tohle je krutá realita a nad velkými africkými zvířaty se stahují obrovská mračna. Je nutné vytvářet tlak na příslušná místa, aby v této věci začali jednat, protože se za pár let může stát to, že velká zvířata v Africe prostě nebudou.

  • 88% druhé největší sloní populace ztraceno během 40 let

    canned hunting

    Zprávy o závažném pytlačení přicházejí z mnoha zdrojů. Vláda Tanzanie se rozhodla pověřit odborníky, aby získali mezinárodně důvěryhodné odhady situace.

    Sčítání provedli Tanzania Wildlife & Research Institute (TAWIRI), Tanzania National Parks Authority (TANAPA), Frankfurt Zoological Society (FZS) s podporou od German Development Cooperation (GIZ).

  • Sloni v Africe jsou decimováni pytláky

    slonPopulace pralesních slonů se za posledních 10 let snížila o 62%. V národním parku Zakouma bylo za posledních 10 let vyzabíjeno přes 90% slonů.

  • Pytláci-fotogalerie

    Na této stránce najdete fotografie zvířat, která zmrzačili pytláci. Citlivějším povahám doporučujeme stránku opustit.

    Některé fotografie byly odstraněny zejména kvůli menším dětem.

  • Slon africký

    slon1Slon africký je v současné době jedním z nejvíce ohrožených afrických zvířat. Sloní stáda i jednotlivci jsou vybíjeni pytláckými gangy, které se zaměřují na slonovinu. Před 100 lety žilo v Africe podle různých odhadů až 10 milionů slonů. Za posledních 100 let, jsme jejich stavy zlikvidovali o více jak 90% na současných 400 000 až 600 000 tisíc. V současné době je nutné přijmout urychleně opatření, která tomuto vraždění zabrání.

Spolupracujeme například s