Podpořte snahu známé nadace LION AID. Nadace se snaží sehnat dostatek podpisů k tomu, aby mohl být zakázán dovoz lvích trofejí do EU. Je to nutná akce, pokud nechceme, aby lvi byli velmi brzy vyhubeni, protože počet hovad v lidské kůži opravdu rychle narůstá.


Během posledních 50 let v Africe klesl stav lví populace z více jak 200 000 (některé odhady tvrdí cca 450 000) zvířat v roce 1960 na současných méně než 25 000 lvů. Je to šokující číslo. Zejména pokud vezmeme v úvahu velikost afrického kontinentu, jsou počty lvů opravdu velice nízké. Zbývající populace lvů přežívají na malém a roztříštěném území. Jsou rozptýlené a zranitelné. Tempo jakým lvi mizí, se zrychluje. Ghana, Pobřeží slonoviny a Kongo jsou nejnovější africké země, které byly přidány do dlouhého seznamu zemí, které ztratily všechny své lvy. Nigérii, Keňu a Ugandu čeká stejné vymírání v příštích deseti letech.

Zatímco řada faktorů, které přispívají k celkovému poklesu lví populace (ztráta přirozeného prostředí, konflikt s rostoucími populacemi lidí a dobytka, snížení počtu funkčních chráněných území apod.), je trofejní lov velmi významným zdrojem dodatečné úmrtnosti.

Databáze CITES obsahuje celkem 6652 lvích trofejí vyvezených mezi roky 2000-2009 (téměř všechno samci). Toto číslo velmi pravděpodobně překročilo počty lvů, kteří byli zabiti jako „problémová“ zvířata, kvůli útokům na dobytek nebo lidi. Jeden příklad: V období 1992 - 1998, bylo v severní Botswaně údajně zabito 135 lvů jako problémová zvířata. Ve stejné době, bylo vyvezeno 198 trofejí ze stejné oblasti. Trofejní lov lvů není již v praxi obhajitelný, není v souladu s předpisy CITES a předpisy ES WTR, které říkají, že obchod nemá mít negativní vliv na zachování druhu stav, a měl by být zrušen.

Kdo máte rádi lvy a záleží Vám na jejich budoucnosti, prosím podepište petici kliknutím na text SIGN PETITION na obrázku níž a řekněte o ní vašim známým a kamarádům. Petice je v AJ, ale její vyplnění je jednoduché. Zakladatel petice je organizace LION AID.

Pokud Vám petice nejde správně vyplnit nebo ji chcete podepsat přes FACEBOOK, klikněte sem.

Spolupracujeme například s

Serengeti Nesmí Zemřít

Kanál novinek nebyl nalezen