21 dní loveckého safari na zabití levharta, stojí v Tanzanii cca $43,000. Z toho 58,6% šlo přímo pro dodavatele lovu. Méně než 5% šlo vládě na ochranu zvířat a zbytek byl utracen za letenky, charterové lety, poštovné, zabalení a zaslání trofejí a "běžný příspěvek vládě". Žádná zmínka o tom, že by něco šlo do fondu mistní komunity... Přitom tito vrahové tvrdí, že podporují ochranu zvířat a místní komunity. Tyhle čísla jednoznačně potvrzují to, že více jak 90% z celkové sumy spolknou soukromé kapsy a sotva těch 10% jde na ochranu zvířat. Srovnat výdělek z fotosafari a loveckého safari si můžete třeba v tomto článku zde.

Celý článek

poached-rhino-photo-via-george-herald1 thumb

Pytláci a lovci ohrožují stavy nosorožců

Pytlačení v Africe stoupá závratnou rychlostí. V jihoafrické Republice nárůst počtu zabitých zvířat raketově vyletěl v období 2007 - 2011 o neuvěřitelných 2986,7%

Celý článek

Trofejní lov

trophy hunting gepard

Zabíjení zvířat pro zábavu

ohrožuje divoká zvířata

Celý článek

stop trophy_hunting_thumb

Lovci snižují populace lvů a pum

Sportovní (trofejní) lovci poškozují populace lvů a pum (studie zveřejněna 06/2009). Studie byla vedena prof. Dr. Craigem Packerem, který je světovým odborníkem na chování lva

Celý článek

Lev v ohrožení

lion

V Africe zbývá cca 20 000 lvů

je nutné je chránit

Celý článek

stop trophy_hunting_thumb

733 lvů a 688 nosorožců zabito

v roce 2011. V těchto číslech nejsou celkové počty zabitých nosorožců nebo lvů v Africe. U lvů se jedná pouze o počet, který je oficiálně zveřejněn od CITES. Skutečné počty budou vyšší.

Celý článek

Pytláci

pytlaci rhino

Pytláci ročně zabijí až 40 000

slonů a 688 nosorožců

Celý článek

stop trophy_hunting_thumb

Canned hunting - falešný lov zvířat

Lvi trpí pro pobavení dementů. Canned hunting neboli falešný (předstíraný, umělý) lov, je způsob lovu zvířat, která jsou chována v zajetí v oploceném prostoru bez naděje na útěk.

Celý článek

Slon v ohrožení

elephant

Přes 95% slonů

vyhubeno za 100 let

Celý článek
Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Wildafrica Save African Animals nadační fond

Právě jste vstoupili na webové stránky nadačního fondu WILDAFRICA Save African Animals, který byl založen na ochranu zvířat. Specializujeme se na Afriku a africká zvířata. 

Na celém světě existuje spousta organizací, které se snaží zvířata chránit, ale jejich snahy jsou roztříštěné, nekoordinované a tak míjí důležité cíle. Často spolu někteří ani nechtějí spolupracovat a přesto jim jde o stejnou věc. Samotný lev také slona nezabije, ale pokud se spojí celá smečka, může se jí to podařit.
Tento web se stává hlasem nevinných zvířat umírajících pro pobavení tvora, který si říká člověk a myslí si o sobě, že je nejinteligentnějším tvorem na této planetě. Ať jste firma, organizace nebo jednotlivec a osud zvířat Vám není lhostejný, přidejte se k nám a pomozte zachránit zvířata před nesmyslným zabíjením. Hlavním cílem tohoto webu je spojit lidi z celého světa se stejným zájmem, spolu dokážeme mnohem víc, než jako jednotlivé organizace.
V této chvíli je nutné spojit všechny síly, zapomenout na rozdílnosti a mít před sebou společný cíl. Pokud se všichni spojíme, můžeme zachránit poslední zbytky divokých zvířat předtím, než nás o ně lovci a pytláci stihnou připravit.

Objevujte a poznávejte spolu s námi úžasný svět v africké divočině, který bohužel mizí doslova před očima. Naším cílem je zachránit zbytky divoké Afriky včetně jejich zvířecích obyvatel před námi samotnými. Díky našemu lidskému vlivu hrozí stále více zvířecím druhům naprosté vyhubení. Jestli Vám není lhostejná Vaše budoucnost a budoucnost Vašich dětí, tak právě teď máte jednu z posledních šancí něco změnit. Není na co čekat, je čas změnit naše myšlení právě teď. Každým dnem na planetě Zemi nenávratně zmizí v průměru 130 druhů zvířat a rostlin, cca 50 000 ha tropických lesů a 20 000 ha zemědělské půdy. Každý den divoká zvířata bojují o svůj život a každý den spousty z nich umírají lidskou rukou. Každý den zmenšujeme jejich životní prostor. V průběhu jednoho století jsme zničili téměř vše, co bylo vytvářeno evolucí několik milionů let.

V kontrastu k tomu se každý den cpeme všemožnými cukry, tuky a bílkovinami do takové míry, že většina z nás je obézních. Překrásnou přírodu napřed zvířatům sebereme, pak ji přestavíme na betonová města a v nich se pak usilovně snažíme znovu mít co nejvíc zeleně i kousky přírody, které jsme předtím ovšem nenávratně zničili. Myslíme si, že jsme nejchytřejší bytosti na této planetě a přitom děláme věci, nad kterými zůstává rozum stát a které by neudělal ani nejhloupější domorodec. Každý den se divíme, jak je možné, že ubývá zvířat a přitom všem pořád jen stavíme, bouráme, jíme a zabíjíme. Nejen sebe, ale i zvířata.

"Za padesát let se již nikdo nebude zajímat o výsledek konference, které dnes zaplňují titulky novin. Ale vyjde-li v červenavém úsvitu z houštiny lev a dunivě zařve, i za padesát let se lidem sevře srdce. Bez ohledu na to, zda budou mluvit anglicky, svahilsky nebo německy. Budou stát oněmělí a hledat ruku souseda, spatří-li poprvé v životě, jak dvacet tisíc zeber táhne nekonečnou stepí...", Bernhard Grzimek.

Bohužel ani Bernhard Grzimek nemohl tušit, že za těch 50 let, o kterých mluvil, budou lvi v Africe čelit vyhubení a že svůj silný hlas nebudou používat k oznamování vlastnictví teritoria, ale že s ním budou volat o pomoc.

Ohrožená africká zvířata volají o pomoc

Afrika je magický kontinent plný tajů a kouzel, ale zdá se, jakoby hlavní kouzelník někde zapomněl svoji kouzelnou hůlku, která udržovala rovnováhu mezi světem lidí a zvířat.
Afrika je kontinent, který je námi doslova požírán zaživa takovou rychlostí, že než stihneme poznat to nové a krásné, co jsme právě objevili, je vše v krátké době nezadržitelně zničeno velmi rychle postupující civilizaci a zejména zvířecí svět se stává Noemovou archou, ve které zvířata čekají již jen na odražení od břehů. Přežívající zbytky divokých zvířat jsou zcela závislé na tom, jak budou vypadat další plány a chování člověka, největšího zabijáka všech dob, který se kdy na této planetě objevil.
Záleží jen na nás, která zvířata necháme nastoupit a která zanecháme vlastnímu osudu. Otázkou zůstává, jestli není pro některá zvířata lepší tuhle plavbu vůbec nepodstoupit. Činnost člověka v mnohém připomíná neléčitelný vir, který se také často nezadržitelně šíří všemi směry a zanechává za sebou nekončící spoušť.
Afrika je unikátní nejen velkými počty zvířat, ale značný počet druhů se nikde jinde na světě nevyskytuje. Patří mezi ně například hroch, žirafa, zebra, okapi, spousta druhů antilop atd.

Afrika je jediný kontinent, na kterém žijí poslední zbytky divokých zvířat ve velkých počtech. Jejich stavy se ovšem snižují obrovskou rychlostí. Ničení Afriky pokračuje mílovými kroky a jsme pravděpodobně jedna z posledních generací, která má možnost vidět velká stáda zvířat v divočině. Tyto stránky ukazují lidem, kteří se do Afriky nedostanou její sílu a kouzlo, protože pokud se do Afriky podíváte, tak se Vám bude chtít stále vracet zpět. Všichni máme společné kořeny v Africe. Afrika nám všem dala život a my jí vracíme smrt. Nastal čas, kdy je nutné Africe splácet dluh. Je ovšem důležité vracet jí život a nepřinášet smrt, jak se stále častěji děje. Jen tak se totiž budou moct naše děti těšit z ohromné rozmanitosti fauny a flóry, kterou Afrika zatím oplývá. Je to jediná šance jak zajistit, aby děti neznaly zvířata pouze ze starých dokumentů v TV nebo ze ZOO.

Lví řev se nese africkou savanou na obrovské vzdálenosti už po staletí a je jen na nás, jestli nás při cestách po Africe bude budit mohutný lví hlas nebo zvuky strojů, lidí a dobytka. Lva označujeme jako krále zvířat, berme ho tedy jako vyslance zvířecí říše. Nyní, kdy je i sám král zvířat v ohrožení, propůjčil svůj hlas k volání o pomoc za sebe i svoje poddané. Vyslyšíme jeho volání?  Pojďme společně naslouchat jeho řevu a zkusme mu porozumět.  Co všechno v sobě jeho hlas skrývá? Proč musí lev tak řvát abychom ho vnímali? Je vůbec možné, že i přes ohromující řev neslyšíme jeho zoufalý tón? Musíme opravdu všechno zničit, abychom si uvědomili, že bez toho nemůžeme žít? Každý z nás může africkým zvířatům pomoct. Ano, jsou to spousty otázek, ale pokud Vás alespoň jedna z nich přinutila k zamyšlení, tento web splnil svůj účel. Jeden člověk který něco dělá, je pro svět prospěšnější, než 1000 lidí, kteří si o tom jen čtou.

Nadešel čas, kdy je nutné se nad naším chováním na naší planetě nejenom zamyslet, ale i začít něco dělat. Každý z nás může již dnes.

Nadační fond byl založen Radkem Klimešem

Proč chránit zvířata

Už jste si někdy položili otázku proč vůbec zvířata chránit a proč někteří lidé věnují této problematice svoje úsilí a třeba i životy ať, už jako profesionálové anebo jako dobrovolníci? Tito lidé mají zvířata a přírodu rádi, stejně jako mnoho ostatních lidí, stejně třeba jako i Vy, ale oni na rozdíl od ostatních s tím něco i dělají. Nestačí jim jenom se dívat, jak mizí každý den 100-150 živočišných nebo rostlinných druhů, jak se denně vykácí a vypálí přes 50 000 ha  tropického lesa. Jen pro zajímavost 50 000 ha se rovná 500 km² a to je zhruba rozloha Prahy. Než jste dočetli sem, tak opět nenávratně vyhynul minimálně jeden druh z naší planety Země, kterou nazýváme planetou Života. Myslíte si, že takhle by měla vypadat planeta Života? Zcela určitě neměla. Ta naše tak vypadá a to je zde popsán jen zlomek naší denní aktivity.

Celý článek...

Proč chránit zvířata? Čísla hovoří jasně. Například počet slonů v Africe byl v první polovině minulého století odhadován na 10 milionů kusů a dnes jich podle některých vědců přežívá přes 400 000 tisíc. Stavy nosorožců byly odhadovány až na 1 milion jedinců, dnes jich zbývá několik tisíc a tak bychom mohli pokračovat i s jinými druhy zvířat.

Upozornění: Web obsahuje fotografie a videa, která nejsou vhodná pro citlivější povahy. Je to ale jediný způsob, jak veřejnosti ukázat skutečný stav chování člověka ke zvířatům v Africe.

Související články

Pomozte nám

Donate using PayPal
Amount:

facebook small

Aktuality z Afriky

  • Cca 733 lvů ročně zabito pro zábavu lovců - 688 nosorožců v roce 2012 zabito pytláky +

    Otřesná čísla, kterým nezasvěcený člověk nevěří nebo jen kroutí hlavou nad tím, jak je možné, že se Celý článek
  • WWF a CITES podporují trofejní lovy a pomohli odsoudit lední medvědy k záhubě +

    Snad každý milovník přírody zná organizaci s pandou ve znaku. Jedná se o jednu z nejznámějších organizací, Celý článek
  • Zambie zakázala lovy na safari +

    Zambie se přidala k Botswaně a v podstatě zakázala lovy zvířat na období 2013-2018. Ministryně umění a cestovního ruchu Celý článek
  • Botswana od roku 2014 zakáže lovy zvířat +

    Botswanský prezident Seretse Khama Ian Khama oznámil, že od roku 2014 budou zakázány lovy v Botswaně. Řekl, Celý článek
  • 4 tuny slonoviny v zásilkách pocházejících z Keně a Tanzanie zadrženy v Hong Kongu +

    Celníci v Hong Kongu zabavili 4 tuny slonoviny v kontejnerech, které pocházejí z Keně a Tanzanie. Na Celý článek
  • 1

Trofejní lovy

  • Lovy v Africe - 3 leté dítě zabíjelo +

    3 leté dítě zastřelilo na lovech v Africe rysa. Pro mnohé naprosto šokující a neuvěřitelná věc. Pro Celý článek
  • Lovy v Africe - kruté a zbytečné zabíjení vzácných zvířat +

    Zabíjení vzácných zvířat pro svoji radost již někteří z "lovců" přestávají zvládat a tato zábava již podle Celý článek
  • Skuteční vrazi: američtí lovci trofejí ženou africké lvy blíže k vyhubení +

    Afričtí lvi jsou americkými lovci odhodlanými ulovit trofej hnáni k vyhynutí, varují organizace na ochranu volně žijících Celý článek
  • Foto z lovů v Africe +

    Na této stránce si můžete prohlédnout fotogalerii zcela zbytečně zabitých zvířat, která byla zabita "lovci" jen pro Celý článek
  • Lovci trofejí učí svoje děti vraždit již ve 4 letech +

    Courtland-James Futrell zabil jeho prvního a druhého jelena v této sezoně - dvě laně, obě ze vzdálenosti menší Celý článek
  • 1

Pytláci

  • Sloni v Africe jsou decimováni pytláky +

    Populace pralesních slonů se za posledních 10 let snížila o 62%. V národním parku Zakouma bylo za Celý článek
  • Počet slonů ve dvou přírodních rezervacích v Tanzanii za poslední 3 roky poklesl o téměř 42 % +

    (Reuters) - Počet slonů ve dvou přírodních rezervacích v Tanzanii za poslední 3 roky poklesl o téměř 42 Celý článek
  • Rok 2011 byl pro slony a nosorožce nejhorším v historii – pytlačení prolomilo rekordní čísla +

    Rozsáhlé pašování sloních klů dosáhlo v tomto roce rekordních čísel. Více jak 2500 slonů bylo zabito kvůli Celý článek
  • V Malajsii zabaveno 15 tun slonoviny, zásilka pocházela z Keni +

    Malajské úřady zabavily v Port klangu, který leží v západní části Kuala Lumpuru, neuvěřitelných 15 tun slonovin. Celý článek
  • Nosorožec ABSA kterému pytláci uřezali roh, zemřel +

    Kapské Město – Nosorožec tuponosý, kterému v Aquila Private Game Reserve ve Worcesteru pytláci uřezali roh, minulý týden Celý článek
  • 1